bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 października 2020
  • wyświetleń: 2563

Zakończyła się tegoroczna edycja "Rowerowej stolicy Polski"

1307 treningów, 1.184.225 spalonych kilokalorii, 2.107 godzin i 34 minuty na rowerach, 31.268 kilometrów w nogach - tak przedstawiają się osiągnięcia rowerzystów, którzy wzięli udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski pod szyldem Bielska-Białej.

Zakończył się tegoroczna edycja "Rowerowej stolicy Polski"
Zakończył się tegoroczna edycja "Rowerowej stolicy Polski" · fot. UM Bielsko-Biała


Ostatecznie bielska ekipa zajęła miejsce pośrodku stawki. Rowerową Stolicą Polski została Nowa Sól, która zwyciężyła drugi raz z rzędu.

Trwająca miesiąc rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski zakończyła się z ostatnim dniem września br. Konkurs, zorganizowany po raz drugi przez miasto Bydgoszcz, stanowił promocję aktywnej formy spędzania wolnego czasu i szerzenia idei roweru jako alternatywnego środka transportu. W zmaganiach udział wzięły 44 polskie miasta, a rowerzyści w całym kraju wykręcili ponad 3,6 mln kilometrów

8 października prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski uhonorował w Ratuszu najlepszych rowerzystów bielskiej rywalizacji. Pierwsze miejsce zajął Marek Szapert z liczbą 2.959,71 przejechanych kilometrów. Drugi był Paweł Janica, który przejechał 2.774,62. W pierwszej trójce znalazła się jeszcze Bernadeta Osak z liczbą 2.761,17 przejechanych kilometrów.

Nagrody dla rowerzystów w postaci profesjonalnego licznika GPS, zegarków sportowych i odzieży rowerowej ufundowali organizatorzy rowerowej zabawy: Urząd Miejski w Bielsku-Białej i Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.