bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2012
  • 30 lipca 2012
  • wyświetleń: 3404

Droga S69 do Żywca z opóźnieniem

Droga ekspresowa S69 z Bielska-Białej do Żywca miała być ukończona w tym roku. Miała, albowiem wszystko wskazuje na to, że nową trasą pojedziemy być może dopiero rok po pierwotnym terminie. O takiej możliwości pisaliśmy już w maju, teraz zdaje się ona przybierać realne kształty.

To jedna z najbardziej oczekiwanych przez kierowców tras w naszym regionie. Po wielu zapowiedziach i niekończących się formalnościach warte blisko 800 milionów złotych prace rozpoczęły się jesienią 2010 roku. Drogowcy zapowiadali, że droga będzie gotowa końcem 2012 roku.

Jeden z głównych wykonawców trasy (Polimex-Mostostal S.A.) złożył jednak wniosek o wydłużenie terminu potrzebnego na zakończenie budowy o 340 dni.

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad obowiązującą datą oddania trasy wciąż jest listopad 2012 roku, ale wszystko wskazuje na to, że na ekspresówkę przyjdzie nam poczekać dłużej.

new / bielsko.info
źródło: Gazeta Wyborcza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.