Wiadomości
- 26 lipca 2012
- 30 lipca 2012
- wyświetleń: 3762
Droga S69 do Żywca z opóźnieniem
Droga ekspresowa S69 z Bielska-Białej do Żywca miała być ukończona w tym roku. Miała, albowiem wszystko wskazuje na to, że nową trasą pojedziemy być może dopiero rok po pierwotnym terminie. O takiej możliwości pisaliśmy już w maju, teraz zdaje się ona przybierać realne kształty.
To jedna z najbardziej oczekiwanych przez kierowców tras w naszym regionie. Po wielu zapowiedziach i niekończących się formalnościach warte blisko 800 milionów złotych prace rozpoczęły się jesienią 2010 roku. Drogowcy zapowiadali, że droga będzie gotowa końcem 2012 roku.
Jeden z głównych wykonawców trasy (Polimex-Mostostal S.A.) złożył jednak wniosek o wydłużenie terminu potrzebnego na zakończenie budowy o 340 dni.
Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad obowiązującą datą oddania trasy wciąż jest listopad 2012 roku, ale wszystko wskazuje na to, że na ekspresówkę przyjdzie nam poczekać dłużej.
Jeden z głównych wykonawców trasy (Polimex-Mostostal S.A.) złożył jednak wniosek o wydłużenie terminu potrzebnego na zakończenie budowy o 340 dni.
Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad obowiązującą datą oddania trasy wciąż jest listopad 2012 roku, ale wszystko wskazuje na to, że na ekspresówkę przyjdzie nam poczekać dłużej.
ZOBACZ TAKŻE
"To nie jest droga drugorzędna". Jest petycja o pilną modernizację drogi z Cieszyna do Bielska-Białej
Zardzewiały płot i urzędnicza bezradność. Kto naprawdę odpowiada za zagrożenie?
Spór o dojazd i miejskie procedury. Mieszkańcy czekają na drogę
Objazd pod lupą. Co dalej z ul. Struga?
Konsultacje w sprawie rozszerzenia strefy płatnego parkowania w Bielsku-Białej. Zmiany obejmą okolice dworców
Koleje Śląskie wprowadzają wakacyjny rozkład jazdy. Szczegółowy wykaz zmian
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







(1).jpg)