Wiadomości

  • 24 lipca 2012
  • 27 lipca 2012
  • wyświetleń: 2669

Letnia Scena z Dorotą Miśkiewicz

Za nami:

W najbliższy piątek, 27 lipca o godzinie 19.00 plac przy Galerii Sfera zanurzy się w dźwiękach zmysłowego smooth jazzu. Na Letniej Scenie Sfery swoim głosem będzie uwodzić prawdziwa gwiazda - Dorota Miśkiewicz.

letnia scena sfery


Dorota Miśkiewicz muzyczną karierę rozpoczęła w połowie lat 90. od współpracy z legendą polskiego jazzu Włodzimierzem Nahornym. W następnych latach nagrywała jeszcze z wieloma czołowymi artystami, takimi jak Wojciech Młynarski, Anna Maria Jopek, Tomasz Stańko czy Grzegorz Turnau. W swoim dorobku ma również duet z divą bossa novy Cesarią Evorą.

Artystka wydała do tej pory cztery płyty solowe. Już jej pierwszy album Zatrzymaj się z 2002 roku został nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk. Również kolejne cieszyły się dużą popularnością, zwłaszcza wśród miłośników smooth jazzowych, delikatnych ballad. Takie utwory jak Nucę, gwiżdżę sobie czy Poza czasem na pewno rozkołyszą bielską publiczność.

- Muzyka jazzowa cieszy się dużą popularnością wśród bielszczan. Nie bez powodu to właśnie w naszym mieście odbywają się uznane na całym świecie festiwale: Bielska Zadymka Jazzowa i Bielska Jesień Jazzowa. Tym bardziej cieszymy się, że na Letniej Scenie Sfery będzie można posłuchać tego gatunku w wykonaniu znakomitej artystki, jaką jest Dorota Miśkiewicz - mówi Joanna Bierówka, specjalistka ds. marketingu Galerii Sfera.

Wstęp na koncerty Letniej Sceny Sfery jest bezpłatny.

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj