Wiadomości

  • 6 października 2020
  • wyświetleń: 3702

Dwie Złote Maski i 5 nominacji dla Teatru Polskiego!

W poniedziałek, 5 września w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach rozdano doroczne nagrody teatralne" Złote Maski".

Gala "Złote Maski 2019"
Gala "Złote Maski 2019" - 05.10.2020 · fot. Przemysław Jendroska/ Teatr Śląski


Złote Maski przyznano w tym roku w dziesięciu kategoriach. Wobec braku nominacji w kategorii „Choreografia/Ruch Sceniczny” komisja zaproponowała przyznanie 2 nagród w kategorii „Nagroda Specjalna”. Ocenie podlegały przedstawienia premierowe zrealizowane na terenie województwa śląskiego w 2019 roku.

Złotą Maskę w kategorii aktorstwo za rolę drugoplanową otrzymała Jadwiga Grygierczyk - odtwórczyni ról Chochoła, Widma, Stańczyka, Hetmana, Rycerza Czarnego, Upiora, Wernyhory w spektaklu „Wesele” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

Złota Maska dla Jadwigi Grygierczyk
Złota Maska dla Jadwigi Grygierczyk! · fot. Przemysław Jendroska/ Teatr Śląski


Nagroda specjalna trafiła w ręce Karola Nepelskiego za muzykę do spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

Karol Nepelski, Złota Maska
Nagroda specjalna trafiła w ręce Karola Nepelskiego · fot. Fot. Przemysław Jendroska/ Teatr Śląski


Bielski teatr otrzymał aż pięć nominacji do Złotych Masek, w następujących kategoriach:

1. Kategoria Aktorstwo za rolę kobiecą w spektaklach dramatycznych - Marta Gzowska-Sawicka za rolę Wolanda w spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii i adaptacji Małgorzaty Warsickiej,
2. Kategoria Aktorstwo za rolę wokalno-aktorską - Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt za rolę Kaliny w spektaklu „Wyspa Kalina” w reżyserii Agaty Puszcz,
3. Kategoria Aktorstwo za rolę drugoplanową - Jadwiga Grygierczyk za role: Chochoła, Widma, Stańczyka, Hetmana, Rycerza Czarnego, Upiora, Wernyhory w spektaklu „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w adaptacji i reżyserii Igora Gorzkowskiego,
4. Kategoria scenografia - Marcin Chlanda za scenografię do spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii i adaptacji Małgorzaty Warsickiej,
5. Kategoria Nagroda Specjalna - Karol Nepelski za muzykę do spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii i adaptacji Małgorzaty Warsickiej.

ar / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj