bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 października 2020
  • 8 października 2020
  • wyświetleń: 5021

Chciał skoczyć do Białej. W ostatniej chwili uratowali go policjanci

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej powstrzymali 63-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który chciał popełnić samobójstwo, skacząc z wiaduktu do rzeki Białej.

Bielscy policjanci uratowali samobójcę przed skokiem z mostu
Chciał skoczyć do Białej. W ostatniej chwili uratowali go policjanci · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w piątek o godzinie 10.00 rano. Młodszy aspirant Witold Konik i sierż. Mateusz Piątek patrolowali ulice Bielska-Białej. Jadąc ulicą Stojałowskiego w kierunku Zamku Książąt Sułkowskich zauważyli, jak do zapory mostowej podchodzi mężczyzna i wspina się na barierkę. Z jego zachowania wynikało, że ma zamiar skoczyć do położonego kilka metrów niżej koryta rzeki Białej.

Mundurowi natychmiast zawrócili radiowóz i ruszyli z pomocą. Stróże prawa powstrzymali desperata w ostatniej chwili, ratując przed samobójczą śmiercią lub kalectwem. 63-latek przyznał policjantom, że chciał popełnić samobójstwo. Mundurowi wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Mężczyzna był trzeźwy. Na szczęście nie doznał żadnych obrażeń. Decyzją lekarza pogotowia ratunkowego, z uwagi na stan emocjonalny pozostał pod opieką lekarską.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.