bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 października 2020
  • wyświetleń: 1539

Nowe drony pojawią się w bielskiej straży miejskiej

W Bielsku-Białej ma być bezpieczniej i czyściej. A to za sprawą nowego sprzętu, który trafi na wyposażenie miejscowych strażników miejskich. Szykuje się bowiem rozbudowa monitoringu miejskiego i zakup specjalistycznych dronów.

straż miejska
Nowe drony pojawią się w bielskiej straży miejskiej · fot. Straż Miejska w Bielsku-Bialej


Bielska straż miejska przymierza się do zakupu dwóch dronów. Zapytania ofertowe w tej sprawie zostały wysłane do sześciu firm sprzedających tego typu urządzenia. - Zakup dronów zostanie zrealizowany po rozstrzygnięciu oceny najkorzystniejszej z przedłożonych ofert - poinformował Grzegorz Gładysz, komendant Straży Miejskiej w Bielsku-Białej.

Jak wyjaśnił szef strażników, urządzenia te zostaną one wykorzystane do kontroli tego, co spalane jest w piecach w okresie grzewczym oraz do likwidacji dzikich wysypisk śmieci. Przydadzą się także do walki z nielegalnym pozbywaniem się nieczystości ciekłych z terenów nieruchomości.

Na tym nie koniec planów na doposażenie straży. Jak poinformował komendant, w tym roku system monitoringu Bielska - Białej zostanie rozbudowany o kolejne kamery. Portal bielsko.info informował o tym w czerwcu.

- Zakupiony zostanie także "przenośny punkt monitoringu" umożliwiający czasową obserwację miejsc, łatwy w montażu i demontażu, wyposażony w samonośną podstawę, zasilanie akumulatorowe oraz bezprzewodową komunikację z centrum monitoringu - dodał Gładysz.

Zakończenie inwestycji powinno nastąpić do końca tego roku.

raz, mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.