bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 października 2020
  • wyświetleń: 3538

Policjanci zatrzymali 16-latka, który w plecaku miał marihuanę

Policjanci z referatu antynarkotykowego bielskiej komendy zatrzymali 16-latka, który posiadał kilkanaście gramów marihuany i ciastka zawierające tę substancję narkotyczną. Nastolatek po nocy spędzonej w policyjnej izbie dziecka usłyszał zarzuty czynu karalnego. O jego losie zdecyduje niebawem sędzia rodzinny, który może wobec niego zastosować odpowiednie środki wychowawcze, a nawet umieścić nastolatka w poprawczaku.

16-latek w plecaku miał marihuanę, zatrzymała go policja
16-latek w plecaku miał marihuanę, zatrzymała go policja · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło 30 września 2020 roku przed 10.00 rano w bielskich Komorowicach. - Policjanci z referatu antynarkotykowego realizowali swoje zadania służbowe patrolując m.in. okolice placówek szkolnych. Na ulicy Katowickiej zauważyli podejrzanie się zachowującego młodego mężczyznę. Postanowili więc go wylegitymować. Kiedy policjanci przedstawili się i poprosili o dokumenty, nastolatek zaczął uciekać. Stróże prawa zatrzymali go po krótkim pościgu pieszym. Okazało się, że w plecaku miał kilkanaście gramów marihuany i ciastka z zawartością tego narkotyku - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

- Policjanci zabezpieczyli całość posiadanych przez niego substancji odurzających. 16-latek po nocy spędzonej w policyjnej izbie dziecka usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd - dodaje rzecznik bielskich stróżów prawa.

Za posiadanie marihuany sędzia rodzinny może zastosować środki wychowawcze przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich, a nawet umieścić nastolatka w poprawczaku .

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.