bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 października 2020
  • wyświetleń: 2678

Nowi funkcjonariusze bielskiej komendy policji złożyli ślubowanie

W szeregi bielskiej Policji wstąpili kolejni stróże prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. Rotę ślubowania przyjął od nich I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariusz Zajda. Już wkrótce młodzi policjanci rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu skutecznie i profesjonalnie służyć społeczeństwu.

Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Szeregi KMP zasili 2 funkcjonariuszy
Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Szeregi KMP zasili 2 funkcjonariuszy · fot. KMP Bielsko-Biała


Dzisiejsza uroczystość ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy z powodu obowiązującego reżimu sanitarnego miała bardziej skromny charakter niż w latach ubiegłych. I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariusz Zajda przyjął ślubowanie od 2 nowych policjantów. Świadkami ślubowania w ograniczonym zakresie byli przedstawiciele kadry kierowniczej bielskiej komendy. Niestety w uroczystości nie mogły uczestniczyć rodziny i bliscy nowych stróży prawa.

I Zastępca szefa bielskiego garnizonu policji w swoim przemówieniu przywitał w szeregach mundurowych nowo przyjętych policjantów, życząc im sukcesów podczas nauki w szkole policji, a także w późniejszej służbie. Podkreślił, że codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą. Młodszy Inspektor Dariusz Zajda zwrócił szczególną uwagę na to, że policjantem jest się nie tylko podczas pełnienia służby, ale także w czasie wolnym od służby, o czym wszyscy policjanci powinni zawsze pamiętać.

W najbliższym czasie policjanci, którzy złożyli dzisiaj ślubowanie, rozpoczną kilkumiesięczny kurs podstawowy w szkołach policyjnych. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zasilą szeregi bielskiej komendy.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.