bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 września 2020
  • wyświetleń: 865

Sprytne sposoby na odnowienie kuchni

Materiał partnera:

Nowa kuchnia w modnym stylu to marzenie wielu osób. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na generalny remont. Zatrudnienie fachowców i projektanta wnętrz oraz zakup drogich materiałów może wydrenować nasz domowy budżet. Na szczęście nie musisz rezygnować z marzeń o nowoczesnej kuchni, nawet jeżeli w najbliższym czasie nie będziesz mógł przeznaczyć na ten cel znaczących środków. Istnieją sprytne rozwiązania, dzięki którym szybko i tanio odświeżysz swoją kuchnię. Sprawdź jak to zrobić.

Sprytne sposoby na odnowienie kuchni


1. Malowanie... nie takie straszne jak je malują.Malowanie to zdecydowanie lepsze wyjście niż położenie nowych płytek. Większość osób może je wykonać samodzielnie, a farba jest tańsza niż pozostałe materiały wykończeniowe. Jeżeli nie chcemy decydować się na malowanie wszystkich ścian, powinniśmy rozważyć zmianę koloru jedynie niektórych elementów. Masz dość widoku starych płytek? Nic nie szkodzi. Wystarczy, że kupisz odpowiednią farbę i je przemalujesz. W ten sam sposób możesz odnowić także szafki. Zdumiewający efekt uzyskamy również, gdy zdecydujemy się na położenie nowej farby tylko na jednej ścianie. Dodatkowo, jeżeli wybierzemy farbę tablicową, dzieci będą zachwycone, a nasze wiadomości do reszty domowników już nigdy nie pozostaną niezauważone. Kolor zmienia wiele. Ciemny przytłoczy małe wnętrze, a jasny optycznie je powiększy. Zanim przystąpimy do pracy koniecznie trzeba więc zastanowić się nad doborem barw, biorąc pod uwagę rozmiar pomieszczenia.

2. Efekt tkwi w szczegółachMalowanie na nic się zda, jeżeli do odnowionego pomieszczenia, wstawimy stare i może nieco już zużyte dodatki. One także wpływają znacząco na ostateczny efekt. Zastanów się nad zmianą stolika i krzeseł. Stare stołki wymień na nowoczesne hokery kuchenne. Są tanie, wytrzymałe i nadadzą twojej kuchni designerski charakter. Możesz zdecydować się na model z chromowaną stopką, na czterech nogach, z oparciem, bez oparcia, tapicerowany lub z regulacją wysokości. Na stronie https://ehokery.pl/ znajdziesz wiele wariantów stołków barowych, więc z pewnością uda się wybrać model pasujący do twojego mieszkania. Co istotne, hokery do kuchni dostępne są w różnych kolorach. To właśnie dzięki nim możesz ożywić nudne wnętrza. Wystarczy, że zdecydujesz się na zakup czerwonych, fioletowych, zielonych lub żółtych hokerów.

Sprytne sposoby na odnowienie kuchni


3. Baw się naklejkamiCzy może być coś jeszcze prostszego niż malowanie? Tak, użycie naklejek. To nie wymaga już niemal żadnego nakładu pracy. Nie musimy zabezpieczać mebli, sprzątać, obawiać się, że coś zabrudzimy. Wybór naklejek na ścianę jest ogromny. Możemy zdecydować się na kolorową grafikę, cytat lub mapę świata. Dostępne są także naklejki przeznaczone na kafelki i płytki. Takie dekoracje możemy zmieniać nawet co kilka miesięcy, a ponadto świetnie maskują wszelkie zabrudzenia, zadrapania i inne uszkodzenia.

4. Eksponuj pięknoKażdy z nas ma w swoim domu przedmioty, które same w sobie stanowią oryginalną ozdobę. Ręcznie malowane dzbanki, mosiężne sztućce, porcelanowe filiżanki i talerze. Szkoda ukrywać je w zakamarkach szafek, gdzie niezauważone zbierają kurz. Zacznij eksponować ładne przedmioty. Wystarczy przykręcić do ścian różnego rodzaju haczyki i uchwyty, a potem zawiesić na nich ozdobne naczynia i sztućce. Taką ekspozycję możemy od czasu do czasu modyfikować, za każdym razem osiągając inne efekty. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzać z ilością rzeczy, które zamierzamy trzymać na widoku. W przeciwnym razie wprowadzimy do kuchni wrażenie chaosu.

5. Światło ma mocZa pomocą światła możemy uwypuklić elementy, które są w danym pomieszczeniu najładniejsze. To między innymi dlatego tak ważne jest odpowiednie rozmieszczenie źródeł światła. Dokup więc dodatkową lampę do swojej kuchni i zawieś ją nad barkiem lub stołem. Pomyśl także o umieszczeniu taśm LED. Przymocowane pod spodem lub we wnętrzu przeszklonych szafek, stanowią oryginalną i nowoczesną dekorację. Odpowiednia ilość światła działa podobnie jak jasne barwy - powiększa optycznie wnętrze. O dobre oświetlenie powinni więc zadbać zwłaszcza właściciele małych mieszkań.

Jeżeli znudziła się nam nasza stara kuchnia, nie musimy wcale inwestować olbrzymich kwot w kosztowny remont. Wystarczy kilka prostych wskazówek i odrobina wyobraźni, by odnowić wnętrze i cieszyć się widokiem modnej, odnowionej kuchni. Stylowe aranżacje są dla każdego w zasięgu ręki.