bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 września 2020
  • wyświetleń: 3067

Od 1 stycznia nowe linie Komunikacji Beskidzkiej m.in. do Andrychowa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj

Stało się. W siedzibie PKS/Komunikacji Beskidzkiej uroczyście podpisano porozumienie między Beskidzkim Związkiem Powiatowo-Gminnym, gminą Kęty, gminą Porąbka, bielskim PKS oraz Międzygminnym Zakładem Komunikacyjnym w Kętach.

Od 1 stycznia Komunikacją Beskidzką dojedziemy m.in. do Andrychowa
Od 1 stycznia Komunikacją Beskidzką dojedziemy m.in. do Andrychowa · fot. Powiat bielski


W wyniku zawartego porozumienia „Komunikacja Beskidzka” będzie realizowała publiczny transport zbiorowy na liniach komunikacyjnych obsługiwanych dotychczas przez MZK Kęty. Oznacza to, że oficjalnie od 1 stycznia 2021 r. autobusy bielskiego przewoźnika będą kursowały nie tylko w gminie Kęty, ale dojadą również do pobliskiego Andrychowa i Osieka, otwierając się tym samym na subregion południowy województwa małopolskiego.

Jak zapewniają władze samorządowe gminy Kęty zmiany zostaną przeprowadzone w sposób płynny i komfortowy. Pozostaną stare i sprawdzone linie, które będą obsługiwane m.in. przez nowe, ekologiczne Solarisy Urbino 12 CNG, jakie w ostatnim czasie zakupiła „Komunikacja Beskidzka”.

solaris, komunikacja beskidzka, autobus, pks,
Od 1 stycznia Komunikacją Beskidzką dojedziemy m.in. do Andrychowa · fot. Nowy Mig


Jedną z nowości będzie uruchomienie bezpośredniej linii Bielsko-Biała - Andrychów, o którą od dłuższego czasu zabiegali mieszkańcy, a także przedstawiciele władz samorządowych różnego szczebla zarówno z części województwa śląskiego jak i małopolskiego.

W uroczystym podpisaniu porozumienia udział wzięli: Przewodniczący BZPG - Radosław Ostałkiewicz, Wiceprzewodniczący BZPG - Artur Beniowski, Burmistrz Kęt - Krzysztof Klęczar, Wiceburmistrz Kęt - Marcin Śliwa, Wójt Gminy Porąbka - Paweł Zemanek, Prezes MZK Kęty - Monika Rus oraz Wiceprezes PKS/Komunikacji Beskidzkiej - Paweł Sadza.

mp / bielsko.info, źródło: Powiat Bielski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj