bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 września 2020
  • wyświetleń: 12324

Powstała „osiedlowa” strefa płatnego parkowania

Zapewne niejednego kierowcę zdziwiło pobieranie opłat za parkowanie na terenie Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku-Białej. Zwłaszcza, że w razie potrzeby wyjaśnienia wątpliwości okazuje się, że tamtejsza strefa płatnego parkowania nie jest zarządzana przez Miejski Zarząd Dróg. Jak wyjaśniają przedstawiciele tej instytucji, w mieście powstała płatna strefa stworzona przez spółdzielnię.

Powstała „osiedlowa” strefa płatnego parkowania
Powstała „osiedlowa” strefa płatnego parkowania · fot. MZD Bielsko-Biała


- W związku z utworzeniem przez Śródmiejską Spółdzielnię Mieszkaniową w Bielsku-Białej na jej terenie Obszaru Płatnego Parkowania, Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, iż nie administruje przedmiotowym obszarem - czytamy w komunikacie MZD.

- Dlatego też wszelkie roszczenia kierowców dotyczące nałożonych opłat za nieuprawnione parkowanie w tym obszarze należy kierować do właściwego podmiotu tj. BB Parking Systems Sp. z o. o., ul. Ks. Stanisława Stojałowskiego, 43-300 Bielsko-Biała, któremu Śródmiejska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bielsku-Białej powierzyła zarząd nad Obszarem Płatnego Parkowania oraz realizację poboru opłat i przeprowadzania windykacji - wyjaśniają pracownicy bielskiego zarządu dróg.

Jednocześnie MZD poinformowała kierowców korzystających dotychczas z miejsc postojowych na terenie wspomnianej spółdzielni o możliwości skorzystania z miejsc postojowych na parkingu przy ul. Tadeusza Rychlińskiego - obok Stadionu Miejskiego - w preferencyjnej cenie: 50 zł za okres 3 miesięcy.

- W tym celu należy złożyć w Dziale Parkingów i Strefy Płatnego Parkowania MZD, ul. Mostowa 1 w Bielsku-Białej stosowny wniosek i dokonać wymaganej opłaty przelewem bankowym na rachunek bankowy MZD (numer konta: 45 1240 2975 1111 0010 6437 9639 BANK PEKAO S.A.) albo w kasie wskazanego Działu gotówką lub kartą płatniczą (Kasa czynna: 7.30 -15.00. Przerwa: 10.00 - 12.00) - wyjaśniają przedstawiciele MZD.

Wniosek można pobrać na stronie internetowej www.parkowaniebielsko.pl lub osobiście w Dziale Parkingów i Strefy Płatnego Parkowania MZD, ul. Mostowa 1 w Bielsku-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.