bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 lipca 2012
  • wyświetleń: 3467

Ekologiczny obóz dla dzieci

Uczniowie między innymi ze szkół w Bielsku-Białej biorą udział w bezpłatnym obozie, zorganizowanym przez Klub Gaja. - To młodzież, która współpracowała z nami przez cały rok szkolny w ramach projektu: Ekolokalny Wolontariat - mówi ekolog Jacek Bożek.

Chętni spędzą 5 dni w Tatrach. Nie będzie to jednak tylko zabawa i integracja, także nauka. - Współpracujemy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym i będziemy korzystać z jego merytorycznego zaplecza, będzie ichtiolog, będą wykładowcy od praw zwierząt, od tego, jak działają rzeki - wymienia Bożek. W ramach warsztatów, młodzi ludzie odwiedzą kilka ciekawych miejsc, m.in. tamę w Czorsztynie.

Uczestnicy projektu "Ekolokalny wolontariat" i obozu będą wiedzieli, jak zachować się w konkretnych sytuacjach związanych ze środowiskiem naturalnym, do jakich instytucji należy się zgłosić, co można uzyskać. Na ekologicznym obozie będą też prace fizyczne. Młodzież będzie sprzątała Tatrzański Park Narodowy.

Obóz w Małym Cichym k. Poronina rozpoczął się w poniedziałek. Bierze w nim udział w sumie 45 osób, razem z wykładowcami.

new / bielsko.info
źródło: Klub Gaja

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.