bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 września 2020
  • 26 września 2020
  • wyświetleń: 5456

Trwa akcja "Kwiaty za elektrograty" w Castoramie

Za nami:

Każdy sprzęt po upływie czasu zmienia się w zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE), którego nie wolno wyrzucać do śmietnika razem z innymi odpadami. Wielu z nas zadaje sobie pytanie, co można robić z zalegającymi domowymi elektrośmieciami, tak aby zyskały drugie życie. Castorama przychodzi z pomocą i co roku organizuje popularną akcję odbierania elektrośmieci, za które dodatkowo obdarowuje sadzonka wrzosu.

"Kwiaty za elektrograty" w Castoramie już w tym tygodniu
"Kwiaty za elektrograty" w Castoramie już w tym tygodniu · fot. Materiały prasowe


Elektrośmieci to wszystkie niesprawne, nieużywane urządzenia, działające na prąd lub baterie. Każde gospodarstwo domowe generuje dziesiątki tego rodzaju odpadów: popsute pralki, lodówki, telefony, komputery, lampki biurkowe, a także wszelkie elektroniczne gadżety. Projekt edukacyjny „Kwiaty za elektrograty” ma na celu propagowanie proekologicznych postaw oraz podwyższenie wiedzy na temat zagrożeń dla planety płynących ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jak co roku w jego ramach odbywa się akcja odbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w sklepach sieci Castorama. W tym roku, w dniach 24-26.09, we wszystkich sklepach Castorama, będzie można wymieniać elektrośmieci na sadzonki pięknych wrzosów.

- Do naszych klientów trafi w tym roku ponad 250 tysięcy sadzonek kwiatów. Chcemy w ten sposób promować świadome wybory, które przyczyniają się do zachowania środowiska naturalnego w jak najlepszym stanie. Niestety wciąż wiele z produktów elektronicznych lub elektrycznych trafia na wysypiska komunalne lub, co gorsza, do lasów. Dzięki właściwej utylizacji nie tylko nie ograniczymy takie sytuacje, ale również możemy nadać tym produktom drugie życie - dodaje Paweł Świętochowski, kierownik ds. relacji biznesowych i projektów społecznych w Castoramia Polska.

Warto pamiętać, że ZSEE zawiera wiele niebezpiecznych związków, które nie powinny przedostać się do naszego środowiska. Są nimi między innymi rtęć, kadm, związki bromu czy azbest. Substancje te są niebezpieczne dla naszego zdrowia, powodując choroby układu nerwowego, kostnego, immunologicznego i wiele innych. Ich negatywny wpływ jest wywierany nie tylko przez bezpośredni kontakt z organizmem, ale także przez przedostanie się do gleby i wód gruntowych z elektrośmieci składowanych w nieprzeznaczonych do tego miejscach, lub, co gorsze, na dzikich wysypiskach. W ten sposób związki trafiają do organizmów roślin i zwierząt, a w konsekwencji do produktów, które spożywamy.

„Kwiaty za Elektrograty” to jedna z licznych inicjatyw edukacyjnych podejmowanych przez spółkę. Inicjatywy te dotyczą nie tylko dostosowania i wymagań stawianych oferowanym produktom, ale także komunikacji na temat problemów istotnych dla społeczności lokalnych, którymi dla Castoramy są mieszkańcy miejscowości, klienci sklepów a przede wszystkim sami pracownicy.

"Kwiaty za elektrograty" w Castoramie już w tym tygodniu
"Kwiaty za elektrograty" w Castoramie już w tym tygodniu · fot. Materiały prasowe

mp / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.