bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2020
  • wyświetleń: 1519

Bielski policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant na co dzień służący w Komisariacie I Policji w Bielsku-Białej zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Stróż prawa w czasie wolnym od służby podróżował przez Gilowice w powiecie żywieckim. Na jednej z ulic zauważył osobowego fiata, którego kierujący nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Jak się okazało, 70-latek był pijany - miał w organizmie ponad jeden promile alkoholu.

policja, radiowóz
Bielski policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę · fot. Urząd Marszałkowski


Jeden z policjantów z Ogniwa Patrolowego Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej udowodnił swoją postawą, że policjantem jest się nawet w czasie wolnym od służby. W sobotę po południu razem z żoną podróżowali przez Gilowice w powiecie żywieckim swoim samochodem. W pewnym momencie na jednej z gilowickich ulic zauważył osobowego Fiata Punto, którego kierujący miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy.

Zaniepokojony policjant, używając klaksonu, próbował dać znać kierującemu, aby się zatrzymał. Nie było wiadomo, czy kierujący fiatem nie potrzebuje pomocy, a dziwny sposób jazdy nie jest wynikiem problemów zdrowotnych. Kierowca fiata jednak nie zareagował na te sygnały i skręcił w boczną drogę. Wówczas policjant wyszedł ze swojego samochodu, którym podróżował jako pasażer i dobiegł do odjeżdżającego wąską uliczką samochodu. Przez okno sięgnął za kierownicę, zatrzymał pojazd i wyjął kluczyki ze stacyjki.

Wówczas okazało się, że powodem dziwnego zachowania się kierowcy osobówki był alkohol. Od 70-latka wyczuwalna była woń alkoholu, zachowywał się jak typowa osoba pod wpływem alkoholu. Policjant, po wcześniejszym uniemożliwieniu mu dalszej jazdy zatrzymał go do czasu przekazania wezwanym na miejsce policjantom z żywieckiej drogówki. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźnie grożą nawet 2 lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O losie 70-latka zadecyduje niebawem sąd.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.