bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 lipca 2012
  • wyświetleń: 3819

Spotkanie dzieci z policjantami

„Śladami Sherlocka Holmesa” - pod takim hasłem odbyło się spotkanie dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym uczestniczącymi w wakacyjnym projekcie „Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS” z bielskimi policjantami.

W trakcie spotkania policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie. Informowali jak unikać zagrożeń w trakcie wakacji, m.in. jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, na rowerze, czy w czasie pobytu w domu lub na podwórku. Dzieci miały możliwość zobaczyć z bliska jak wygląda praca policjantów z komisariatu II.

„Śladami Sherlocka Holmes'a” · fot. Policja


Największym zainteresowaniem młodych studentów cieszył się pokaz zaprezentowany przez koordynatora techników kryminalistyki polegający na ujawnianiu śladów linii papilarnych.

„Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS” działa pod patronatem Kuratorium Oświaty. Projekt koordynowany jest przez Stowarzyszenie Uniwersytetów Dziecięcych Eucu.net z siedzibą przy Uniwersytecie Wiedeńskim. W grudniu 2009r. na konferencji Twin City w Wiedniu projekt UNIKIDS otrzymał od organizacji Eucu.net specjalne wyróżnienie za sposób działania i innowacyjność.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.