bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2020
  • wyświetleń: 2040

Pracowity weekend dla goprowców: Poważne wypadki rowerzystów

Kolejny pracowity weekend za ratownikami Grupy Beskidzkiej GOPR. Tym razem goprowcy wyruszali do 21 wypadków, w których pomocy udzielali dyżurni wszystkich siedmiu stacji ratunkowych. Do poważnego zdarzenia doszło między innymi na trasach Enduro Trails w Bielsku-Białej.

To był pracowity tydzień dla ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR
Pracowity weekend dla goprowców: Poważne wypadki rowerzystów · fot. GOPR Beskidy


W sobotę około godziny 11.00 ratownik dyżurny został zawiadomiony o wypadku rowerzystki na trasie Rock 'N' Rolla (Enduro Trails Bielsko-Biała) powyżej przełęczy Kołowrót. Doznała bardzo bolesnego urazu stawu łokciowego. Po zaopatrzeniu została przetransportowana i przekazana ZRM.

Podczas powrotu z akcji pomocy wymagał rowerzysta z urazem nadgarstka oraz otarciami skóry. Chwilę później konieczne było udanie się do rowerzystki na przełęcz Kołowrót, która wskutek upadku najprawdopodobniej doznała wstrząśnienia mózgu. Po raz kolejny życie uratował kask. Poszkodowana została przekazana ZRM celem przeprowadzenia dalszych badań w szpitalu.

W niedzielę ratownicy udzielili pomocy rowerzyście z kontuzją nadgarstka oraz otarciami twarzy, który zgłosił się do dyżurki po upadku na szlaku żółtym Błatnia - Klimczok.

mp / bielsko.info, źródło: GOPR Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.