bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 17 września 2020
  • wyświetleń: 900

Dlaczego w obecnych czasach warto zdecydować się na dom z drewna?

Materiał partnera:

Coraz częściej marzymy o własnych czterech kątach i kawałku ogródka, szczególnie, jeśli mamy dość głośnych i zatłoczonych centrów miast lub po prostu chcemy się usamodzielnić. Niestety nie zawsze jest to proste zadanie, więc piękne marzenia inwestorów często zderzają się z zaskakującą rzeczywistością. Budowa domu z cegieł lub betonu jest bowiem bardzo kosztownym przedsięwzięciem, które najczęściej wiąże się z zaciągnięciem w banku ogromnego kredytu na kilkadziesiąt lat - nie każdy będzie w stanie spełnić rygorystyczne wymogi dotyczące formy zatrudnienia oraz wysokości zarobków. Na szczęście jest jeszcze jedno, zdecydowanie mniej kosztowne rozwiązanie, które od kilkunastu lat cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Mowa oczywiście o domach szkieletowych. Rozmawiamy z firmą DrewDom, która posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w ich projektowaniu i budowie. Dlaczego więc w obecnych czasach warto zdecydować się na dom z drewna? Jakie zalety posiadają domy w technologii szkieletowej, określane też często jako domy kanadyjskie? Na co warto zwrócić największą uwagę?

Dlaczego w obecnych czasach warto zdecydować się na dom z drewna?


Dom z drewna w technologii szkieletowej jest zdecydowanie mniejszym wydatkiemJednym z najważniejszych powodów, które sprawiają, że domy w technologii szkieletowej cieszą się tak ogromną popularnością jest to, że są one dużo tańsze w budowie. Oszczędności biorą się z dwóch powodów - po pierwsze dom z drewna wymaga dużo mniejszych nakładów finansowych na zakup potrzebnego surowca budowlanego, ponieważ nawet wysokiej jakości drewno jest tańsze niż kosztowny beton lub cegły.

- Domy kanadyjskie wymagają również dużo krótszego czasu budowy niż tradycyjne nieruchomości i przeważnie zamyka się ona w kilku tygodniach. Wiąże się to z mniejszymi kosztami zatrudniania ekipy budowlanej oraz pozostałych fachowców, co generuje dodatkowe oszczędności. Jak więc widać, domy w technologii szkieletowej są dużo mniejszą inwestycją, dzięki czemu zdecydowanie więcej osób będzie sobie mogło na nie pozwolić, spełniając marzenie o własnych czterech ścianach - tłumaczy ekspert z firmy DrewDom.

Pozostałe zalety, jakie posiadają domy w technologii szkieletowejBardzo ważne jest to, że choć domy kanadyjskie wiążą się ze znacznie mniejszymi kosztami, to na tych oszczędnościach nic nie traci ich jakość. Drewno jest wspaniałym materiałem budowlanym, które przy specjalnej obróbce technicznej i konserwacji stworzy trwałą, solidną oraz niezwykle wytrzymałą konstrukcję. Domy w technologii szkieletowej posłużą spokojnie przez kilkadziesiąt lat, a nawet więcej. Jakością i wytrzymałością w niczym nie ustępują więc klasycznym nieruchomościom.

- Specjalistyczna wiedza oraz ponad dwudziestoletnie doświadczenie pozwala nam stwierdzić, że właściwie zaprojektowany oraz wykonany dom z drewna będzie odporny, solidny i wytrzymały na lata. Zawdzięcza to między innymi specjalnym klasom drewna wysokiej jakości, wykorzystywanego do budowy konstrukcji. Dzięki temu domy w technologii szkieletowej udowadniają, że kompromis między ceną a jakością wcale nie jest potrzebny - dodaje ekspert z firmy DrewDom.