bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 września 2020
  • 17 września 2020
  • wyświetleń: 1528

Bielszczanka pokieruje pracami śląskiej rady ds. niepełnosprawnych

Zainaugurowano pracę nowej Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnoprawnych. Jej członkowie będą wspierać działania władz samorządu województwa śląskiego w sprawie ułatwiania życia osobom z niepełnosprawnościami. Na czele rady stanęła reprezentantka bielskiego „Pogranicza Bez Barier”.

Bielszczanka pokieruje pracami śląskiej rady ds. niepełnosprawnych
Bielszczanka pokieruje pracami śląskiej rady ds. niepełnosprawnych · fot. www.niepelnosprawni.slaskie.pl


Na początku września odbyło się spotkanie inauguracyjne Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Wybrano jej nowych członków, a przewodniczącą została Anna Wandzel reprezentująca Fundację Wspierania Inicjatyw Społecznych „Pogranicze Bez Barier” w Bielsku-Białej.

- Wsparcie osób z niepełnosprawnościami jest jednym z naszych priorytetów. Warto w tym miejscu zaakcentować działania w ramach programu „Dostępność Plus” odpowiadającego na potrzeby osób niepełnosprawnych. Wręczenie powołań do nowej rady to moment szczególny. Mamy w tym gronie sporo nowych osób, które będą mogły podzielić się swoimi doświadczeniami. To niezwykle cenne - zaakcentowała Beata Białowąs, członek zarządu województwa śląskiego, która w imieniu marszałka Jakuba Chełstowskiego, wręczyła nominacje.

W skład nowej rady wchodzą: Marcin Chroszcz - Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach; Anna Dziąsko reprezentująca Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu; Dorota Husar ze Stowarzyszenia Rodzin na Rzecz Dzieci Sprawnych Inaczej w Jaworznie; Adam Leśniak ze Stowarzyszenia „Nowa Nadzieja" w Siemianowicach Śląskich; Edyta Świątczak-Gurzęda z Fundacji Pomoc Maltańska - Maltańska Służba Medyczna w Katowicach oraz Krzysztof Wostal z Fundacji Transgresja w Katowicach.

Warto przypomnieć, że cele Fundacji Wspierania Inicjatyw Społecznych „Pogranicze Bez Barier” w Bielsku-Białej to m.in. wspieranie działań samorządów pogranicza polsko-czesko-słowackiego, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju i aktywizacji obszarów wiejskich; promocja i rozwój kultury fizycznej i turystyki osób niepełnosprawnych, czy też znoszenie wszelkich barier dla osób niepełnosprawnych uniemożliwiających im normalne funkcjonowanie.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.