bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 września 2020
  • wyświetleń: 855

Jak odzyskać pieniądze przy zaniżonym odszkodowaniu?

Materiał partnera:

Na rynku ubezpieczeniowym zdarzają się sytuacje, w których odszkodowania wypłacane przez ubezpieczycieli są zaniżone. Jeśli dochodzi do takiej sytuacji wówczas możliwe jest uzyskanie niewypłaconego odszkodowania poprzez podjęcie współpracy z firmami, które zajmują się dochodzeniem odszkodowań.

Jak odzyskać pieniądze przy zaniżonym odszkodowaniu?


Na rynku ubezpieczeniowym zdarzają się sytuacje, w których odszkodowania wypłacane przez ubezpieczycieli są zaniżone. Jeśli dochodzi do takiej sytuacji wówczas możliwe jest uzyskanie niewypłaconego odszkodowania poprzez podjęcie współpracy z firmami, które zajmują się dochodzeniem odszkodowań.

Firma oferująca odkup odszkodowań - Jak wybrać?Jeśli chce się skorzystać z usług firm, które oferują odkup odszkodowań oc można postawić na takie, które:

  • reprezentują klientów w sporach z firmami ubezpieczeniowymi,
  • zajmują się odkupywaniem szkód.


Wybór konkretnej firmy na rynku odkupu odszkodowań zależy przede wszystkim od indywidualnych oczekiwań klienta. Odkupienie szkody polega na tym, że firma JW GROUP po wykupie na własny rachunek ubiega się o dopłatę do ubezpieczyciela. Jednocześnie odkupienie szkody za zaniżone odszkodowanie z oc może odbywać się na różnych etapach prowadzenia sprawy. Wyróżnić można w tym względzie między innymi odkupienie odszkodowania zaraz po jej powstaniu.

Jaki sposób odzyskiwania odszkodowania będzie bardziej wygodny?Gdy wybiera się formę odzyskania szkody trzeba brać pod uwagę, że nie każda może być odsprzedawana. Nie jest możliwe zgodnie z polskim prawem sprzedanie szkody osobowej. Natomiast szkody komunikacyjne powstające choćby z OC sprawcy jest możliwa do odsprzedawania. Generalnie przy takich sprawach najłatwiej jest sprzedać szkodę, gdyż znacznie łatwiej jest odzyskać odszkodowanie. Natomiast przy szkodach związanych z innymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi dochodzą kwestie indywidualnych warunków, na których takie ubezpieczenia są zawierane. Nie zawsze istnieje z tego powodu możliwość odsprzedaży szkody, gdyż firmy pośredniczące nie są takim zakupem zainteresowanym.

Nie bez znaczenia jest również wybranie odpowiedniego momentu na sprzedaż odszkodowania. Dotyczyć to może momentu rozpoczęcia sprawy starania się o wypłatę pełnego odszkodowania. Wybrać można moment prowadzenia sprawy przed sądem. Skorzystać można z konsultacji i napisania odwołania bez prowadzenia sprawy.

Jak wygląda sprzedaż roszczeń?Jeśli chce się postawić na odkup odszkodowań niezbędne jest wybranie odpowiedniej firmy, która zajmie się realizowaniem takich usług. Warto jest decydować się na takie firmy, które mają odpowiednie doświadczenie na rynku oraz pozytywne opinie klientów. Po skontaktowaniu się z firmą można skorzystać z konsultacji, które pozwalają zapoznać się z proponowanym procesem odzyskania odszkodowania przez wybraną firmę. Po przedstawieniu kosztorysu od ubezpieczyciela dotyczącego niwelowania szkody firma przedstawi informacje o kwocie, za które zdecyduje się odkupić szkodę.

Z tego powodu przy odkupywaniu szkody dopłata do odszkodowania nie jest wypłacana w pełnej kwocie, którą ubezpieczyciel mógłby być zmuszony zapłacić w ramach sprawy sądowej czy polubownego załatwienia sprawy, ale realizowanego przez samego klienta. Firmy odkupując szkodę muszą na czymś zarobić, co oczywiście obejmuje część kwoty odzyskanego odszkodowania.

Na odkupienie odszkodowania można decydować się szczególnie, gdy nie chce się tracić czasu na proces. Sprawy sądowe w polskich warunkach mogą toczyć się nawet kilka lat. Wymaga to zarówno poświęcenia czasu, a jednocześnie zainwestowania środków finansowych w kancelarię prawą oraz na koszty sądowe. Jeśli chce się uprosić taki proces wówczas można zdecydować się na odzyskanie mniejszych sum z niewypłaconego w pełni odszkodowania, ale w znacznie krótszym czasie.