bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 lipca 2012
  • wyświetleń: 3489

Protest przeciwko wycince drzew

1200 mieszkańców Bielska-Białej podpisało się pod petycją przeciwko regulacji potoków oraz wycince 4,5 tysiąca drzew w Dolinie Gościnnej. Pismo trafiło do urzędu miejskiego.

Reklama

drzewa, las, drzewo, park, ścieżka
Mieszkańcy protestują przeciwko wycince drzew


"Uważamy, że usunięcie drzew i regulacja potoków nie przyczynią się do ochrony przeciwpowodziowej, a wręcz spowodują większą falę powodziową w centrum miasta i w rejonie Czechowic-Dziedzic. Znaczna część terenów, na których mają być przeprowadzone prace znajduje się na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego Gościnna Dolina" - czytamy w petycji.

Prace chce przeprowadzić Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach, który złożył do magistratu wniosek o zgodę na wycinkę i regulację.

Zdaniem Tomasza Ficonia, rzecznika urzędu miejskiego, interwencja ekologów jest przedwczesna. Mówi, że żadne decyzje w sprawie wycinki nie zapadły, a RZGW ma uzupełnić złożoną dokumentację. "Dzisiaj mogę tylko powiedzieć, że na pewno wycinka, która jest tam planowana nie zostanie przeprowadzona w takim zakresie, w jakim proponuje RZGW. Będzie zgoda na pewno na część drzew, tych które rosną w samym korycie rzek. Co do reszty, po uzupełnieniu dokumentacji, zostanie przeprowadzona wizja w terenie"- dodaje Ficoń.

Podpisy pod petycją zbierały: Stowarzyszenie Olszówka i Fundacja Pozytywnych Zmian. Wraz z petycjami, organizacje złożyły pismo z prośbą o spotkanie władz miasta z mieszkańcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych w tej sprawie.

new / bielsko.info

źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.