bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 września 2020
  • wyświetleń: 874

Uczcili pamięć Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury

11 września, jak co roku, weterani lotnictwa, młodzież z Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych oraz harcerze spotkali się pod pomnikiem Żwirki i Wigury w Bielsku-Białej.

Uczcili pamięć Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury
Uczcili pamięć Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury · fot. UM Bielsko-Biała


W tym roku minęła 88. rocznica katastrofy samolotu RWD-6 pod Cierlickiem, w której zginęli zwycięzcy Międzynarodowego Turnieju Lotniczego Samolotów Turystycznych (Challange) w Berlinie - kpt. pilot Franciszek Żwirko i konstruktor lotniczy inż. Stanisław Wigura.

W rocznicę tego wydarzenia pod pomnikiem Żwirki i Wigury na placu tego samego imienia kwiaty złożyli członkowie Klubu Seniorów Lotnictwa przy Aeroklubie Bielsko-Bialskim, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych z Bielska-Białej oraz harcerze Hufca Beskidzkiego ZHP. Podczas uroczystości samorząd Bielska-Białej reprezentował zastępca prezydenta Adam Ruśniak. Obecny był również poseł na Sejm RP Przemysław Drabek.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.