bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 września 2020
  • 13 września 2020
  • wyświetleń: 9090

Beskidzka Droga Integracyjna powstanie do 2030 roku?

Beskidzka Droga Integracyjna powstanie do 2030 roku - taką deklarację złożył Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk na odbywającym się właśnie Forum Ekonomicznym w Karpaczu.

droga ekspresowa s1
Beskidzka Droga Integracyjna powstanie do 2030 roku? · fot. GDDKiA


Minister Andrzej Adamczyk zapowiedział budowę Beskidzkiej Drogi Integracyjnej podczas dyskusji na temat rozbudowy dróg krajowych w Polsce. BDI, łącząca Bielsko-Białą z podkrakowskim Głogoczowem, ma się znaleźć w Programie Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku.

- Do 2030 roku zostanie w pełni zrealizowana droga S11 z Koszalina na Górny Śląsk, Beskidzka Droga Integracyjna również w całości, droga ekspresowa nr 75 nazywana "sądeczanką", na pewno "dziesiątka", autostrada A2 do granicy z Białorusią, droga S17 na Lubelszczyźnie, droga nr 74 z Niska w kierunku Łodzi, droga ekspresowa nr 12, droga S3, przebudowana A18 i autostrada A4 - powiedział na Forum Ekonomicznym w Karpaczu minister Andrzej Adamczyk.

Pytany o perspektywę kwot, za które byłyby realizowane te inwestycje Adamczyk ocenił, że "premier jest zdeterminowany i chciałby, ma nadzieję, że rząd potwierdzi wysoki limit finansowy". - Nie mogę powiedzieć, jaka to będzie kwota, ale zaskoczy to wszystkich pozytywnie - nie tylko użytkowników dróg, ale także zaskoczy to branżę drogową - ocenił minister.

- Jestem umówiony z panem premierem, że to pan premier Mateusz Morawiecki będzie mówił o nowych programach; one wstępnie uzyskały już akceptację, oczywiście zostaną poddane konsultacjom społecznym. (...) Nie będę mówił o kwotach, ale są one obfite - zapewnił polityk.

mp / bielsko.info, źródło: nettg.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.