Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2012
  • wyświetleń: 2569

Przeciwko likwidacji "Kubiszówki"

Jest protest przeciwko likwidacji Centrum Wychowania Estetycznego im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Pod pismem do śląskiego kuratora oświaty w tej sprawie podpisali się: koło Śląsk Cieszyński Ruchu Autonomii Śląska oraz Jacek Proszyk, historyk i popularyzator dziejów Bielska i Białej.

"Zapowiedzi o przeprowadzce centrum okazały się mrzonką. Na ostatniej sesji rady miejskiej podjęto decyzję o likwidacji"- czytamy w piśmie, wysłanym do Katowic. Zdaniem Ruchu Autonomii Śląska, likwidacja placówki z prawie 60-letnią historią w czasach, gdy miasto stać na wielkie inwestycje jest wyrazem braku szacunku dla obywateli.

Post scriptum do tego listu napisał dr Jacek Proszyk, politykę ratusza nazywając hipokryzją. Przywołuje on ostatnią konferencję, zorganizowaną przez miasto, poświęconą patologii wśród młodzieży oraz miejski dokument- "Strategię rozwiązywania problemów społecznych w latach 2009-2013", w którym zapisano "zabezpieczenie dzieciom i młodzieży dostępu do różnorodnych form spędzania wolnego czasu".

Przypomnijmy, na ostatniej przed wakacjami sesji bielscy radni przegłosowali uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji CWE. Pomysłodawcy, przedstawiciele Miejskiego Zarządu Oświaty mówili, że nie chodzi o likwidację, a o przekształcenie placówki- wyprowadzenie jej z oświaty w obszar działań kultury. Zapowiedzieli kontynuację zajęć "Kubiszówki" w powołanej nowej filii Miejskiego Domu Kultury.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.