bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 września 2020
  • 13 września 2020
  • wyświetleń: 2378

Zagłosuj na bielskie projekty w ramach Marszałkowskiego BO

Ruszyło głosowanie na projekty w ramach Śląskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogą głosować między innymi na dwa zadania z Bielska-Białej.

Urząd Marszałkowski w Katowicach
fot. www.katowice.uw.gov.pl


Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej zgłosiła projekt pod tytułem "12 sposobów na nudę". Placówka postanowiła otworzyć swój ogród przy ul. Komorowickiej dla czytelników. Zaplanowano stworzenie w nim edukacyjnego parku dla dzieci i młodzieży.

Biblioteka planuje utworzenie ogólnodostępnego kompleksu składającego się z 12 interaktywnych i certyfikowanych urządzeń służących edukacji i rozrywce dzieci i młodzieży. W jego skład wejdą m.in.: naukowa baza doświadczeń, pisanie lustrzane, talerze tybetańskie, film animowany, kompas, peryskop, eko-memory, tablica magnetyczna, szachy ogrodowe oraz ściana do pisania. Każde urządzenie będzie wyposażone w tabliczkę informacyjną z opisem działania. Dodatkowo przed kompleksem umieszczona zostanie tabliczka z regulaminem korzystania z poszczególnych urządzeń. Znajdujące się na terenie ogrodu obiekty (ławki, kosze na śmieci) zostaną poddane konserwacji. Stanie tam również stojak na rowery.

Innym z projektów z Bielska-Białej jest utworzenie w naszym mieście Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zadanie polega na stworzeniu CBRD, w którym mieszkańcy regionu zdobędą wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Twórcy projektu szacują jego koszt na 241 tysięcy złotych.

Na projekty zgłoszone do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego można głosować między 9 a 23 września tutaj.

Zasady głosowania można znaleźć tutaj.

mp / bielsko.info, źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.