bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 września 2020
  • wyświetleń: 2384

Kolejny elektryczny pojazd na testach w MZK Bielsko-Biała

MZK Bielsko-Biała testuje kolejny autobus elektryczny. Ekologiczny pojazd można spotkać jeszcze dziś na liniach szkolnych obsługiwanych przez bielskiego przewoźnika.

Kolejny elektryczny pojazd na testach w MZK Bielsko-Biała
Kolejny elektryczny pojazd na testach w MZK Bielsko-Biała · fot. www.komunikacja.bielsko.pl


8 oraz 9 września MZK Bielsko-Biała prowadzi na liniach szkolnych testy autobusu elektrycznego K-BUS E-Solar City. K-BUS to nowa marka i jednocześnie następca austriackiej firmy Kutsenits.

Testowany autobus jest w 100% elektryczny, niskopodłogowy i dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością. Łącznie może pomieścić 26 pasażerów, w tym 15 na miejscach siedzących. Dzięki umieszczeniu siedzeń bokiem do kierunku jazdy 13 miejsc siedzących jest dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Wyposażony jest w rampę umożliwiającą wjazd do pojazdu osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim lub osoby z wózkiem dziecięcym.

Autobus posiada układ napędowy Nissan e-nV 200 o mocy 80kw/109KM. Wyposażony jest w baterie o pojemności 40kWh pozwalające na osiągnięcie zasięgu rzędu 110-130 km. Dodatkowo pojazd odzyskuje energię dzięki rekuperacji ładując baterie podczas hamowania lub zjazdu ze wzniesienia.

mp / bielsko.info, źródło: komunikacja.bielsko.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.