bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2012
  • 29 lipca 2012
  • wyświetleń: 4892

Badanie słuchu w Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Za nami:

W sobotę i niedzielę 28 i 29 lipca przed Gemini Park (przed wejściem od strony ul. Bora Komorowskiego) stanie, w ramach ogólnopolskiej akcji „Zbadaj słuch”, mobilny Słuchobus, w którym każdy chętny, niezależnie od wieku i wady słuchu, będzie mógł sprawdzić słuch i jednocześnie uzyskać pełną informację, jak można go poprawić i jak o niego dbać.

Gemini, centrum handlowe, sklepy
Centrum handlowo-usługowe Gemini w Bielsku-Białej · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


Akcja ta jest częścią Narodowego Testu Słuchu 2012, podczas którego sprawdzany jest słuch Polaków. W ciągu trzech miesięcy Słuchobus przejedzie Polskę wzdłuż i wszerz, pokona kilkanaście tysięcy kilometrów, przeprowadzi test co najmniej 15 tysięcy ludzi, odwiedzi 70 miast, miasteczek i wsi. Efektem testu będzie raport o tym, jak słyszą Polacy.

Do wzięcia udziału w badaniach nie trzeba mieć żadnych skierowań. Są one bezpłatne, bezbolesne i trwają tylko 10 minut. Słuchobus jest wyposażony w w specjalistyczny sprzęt do diagnostyki słuchu. Testy przeprowadzają profesjonalni protetycy słuchu.

Jak pokazały wyniki ubiegłorocznej edycji testu, Polacy słyszą źle. Okazało się, że co trzeci przebadany wówczas Polak ma problemy ze słuchem. Blisko połowa osób poniżej 40 roku życia miała niedosłuch, wśród osób mających 60 lat i więcej aż 9 na 10 - kłopoty ze słuchem. A słuch warto badać co najmniej raz w roku. Niedosłuch bowiem to podstępna, postępująca wada.

Akcja „Zbadaj słuch” jest kolejną w cyklu wydarzeń popularyzujących zdrowie i profilaktykę. W tym roku w Gemini Park odbyły się już akcje, takie jak „Badanie mammograficzne piersi”, „Zbadaj Znamiona” pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej oraz „Zbadaj oczy”, kiedy to każdy odwiedzający Centrum mógł poddać się bezpłatnemu badaniu wzroku z użyciem autorefraktometru na specjalistycznym stoisku przygotowanym przez salon soczewki24.pl.

Zapraszamy do Gemini Park na bezpłatne badanie słuchu w Słuchobusie w sobotę w godz. od 9.00 do 17.00 oraz w niedzielę w godz. od 10.00 do 17.00

adv / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj