bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 września 2020
  • 4 października 2020
  • wyświetleń: 5657

Bielszczanie decydują, jak poprawić życie w małych ojczyznach

Za nami:

Budowa bezpiecznych chodników, miejsc wypoczynku, parkingów, wdrożenie programów integracyjnych i zdrowotnych dla mieszkańców Bielska-Białej. Pomysłów bielszczan na poprawę życia w najbliższej okolicy nie brakuje. 21 września ruszyło głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim na 2021 rok. Potrwa ono do 5 października.

ratusz
Ratusz w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Budżet obywatelski to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy miast i miejscowości mogą osobiście zadecydować o tym, jak wykorzystać część ze środków budżetów gminnych. To także wskazówka dla włodarzy, czego im brakuje w najbliższej, małej ojczyźnie. Jak się okazuje, w Bielsku-Białej pomysłów na poprawę infrastruktury lub urozmaicenie codziennego życia jest sporo.

- W tym roku bielszczanie będą mogli głosować na 6 projektów ogólnomiejskich i 44 projekty osiedlowe Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2021. Głosowanie rozpocznie się 21 września i potrwa do 5 października - poinformowali przedstawiciele bielskiego ratusza.

Pełna lista projektów, które pozytywnie przeszły weryfikację i na które będzie można oddać swój głos, dostępna jest tutaj.

Od 21 września bielszczanie mogą postawić jeden głos na projekt ogólnomiejski, oraz jeden na projekt z osiedla, którego są mieszkańcami. Głosować można na dwa sposoby:
  • elektronicznie: za pomocą strony obywatelskibb.pl;
  • tradycyjnie z wykorzystaniem kart do głosowania dostępnych w punktach do głosowania:
  • Biuro Obsługi Interesanta (Wydział ON) Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, pl. Ratuszowy 6, poniedziałek - środa: w godz. 7.30-15.30, czwartek: w godz. 7.30-18.00, piątek: w godz. 7.30-13.00;
  • Centrum Organizacji Pozarządowych (Wydział SOP), pl. Opatrzności Bożej 18, poniedziałek - środa: w godz. od 8.00 do 16.00, czwartek: w godz. 8.00-19.00, piątek: w godz. 8.00-15.00.

raz, mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.