bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 września 2020
  • wyświetleń: 1900

Ruszają prace nad opracowaniem strategii rozwoju Bielska-Białej

Władze Bielska-Białej przygotowują się do opracowania nowej strategii rozwoju miasta. Rozpoczną się m.in. konsultacje społeczne. W tworzeniu tego ważnego dokumentu wezmą też udział radni - jako przedstawiciele mieszkańców, oraz liderzy środowisk gospodarczych czy naukowych i kultury.

PocztowkazBielska,Bielsko,BielskoBiała,PocztowkazBielska,Beskidy,ZamekSułkowskich,fotodnia,instag
Ruszają prace nad opracowaniem rozwoju Bielska-Białej · fot. @bbdron


Finalizowane są prace nad opracowaniem zintegrowanej diagnozy dla Bielska-Białej. Dokument ten ma być gotowy 15 września i ma stanowić punkt wyjścia do budowania nowej strategii rozwoju miasta.

Strategia zostanie opracowana według nowych przepisów, które wejdą w życie 15 listopada - wyjaśnił Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej. - Na podstawie tych nowych przepisów przewidujemy przekazanie projektu uchwały określającej szczegółowy tryb i harmonogram opracowania projektu strategii rozwoju miasta, w tym tryb konsultacji społecznych, pod obrady rady miejskiej. Nastąpi to na listopadowej sesji - dodaje samorządowiec.

Jak dodał przedstawiciel bielskiego ratusza, harmonogram prac nad strategią zależny będzie m.in. od terminu przyjęcia nowej strategii dla województwa śląskiego, która aktualnie znajduje się w fazie konsultacji społecznych. Z tą strategią rozwoju dla miasta musi być bowiem zgodna.

- Planujemy zaangażować w proces budowy dokumentu lokalnych liderów reprezentujących różne środowiska, w szczególności gospodarcze, naukowe, kultury i organizacji pozarządowych. Do współpracy zaprosimy również przedstawicieli każdego z klubów rady miejskiej. Chcielibyśmy przeprowadzić kilka warsztatów strategicznych skoncentrowanych na najważniejszych obszarach problemowych miasta - wyjaśnił wiceprezydent.

Po zakończeniu prac nad dokumentem odbędą się dwa spotkania konsultacyjne - z radnymi i z mieszkańcami.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.