bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 września 2020
  • wyświetleń: 5272

Wrzucisz nakrętkę do „malucha” - pomożesz potrzebującym

Mały gest, ale może pomóc chorym dzieciom. Chodzi o zbiórkę plastikowych nakrętek, które wspierają akcje charytatywne. Bielscy radni wpadli na pomysł, by w mieście pojawiły się specjalne pojemniki na tego rodzaju „dary”. Władze miasta zamierzają takie zamontować - prawdopodobnie w kształcie Fiata 126p, czyli „malucha”.

Wrzucisz nakrętkę do „malucha” - pomożesz potrzebującym
Wrzucisz nakrętkę do „malucha” - pomożesz potrzebującym · fot. UG Zblewo


Klub bielskich radnych Wspólnie dla Bielska-Białej zaproponował, aby pilotażowo w kilku miejscach miasta zamontować wielkie, metalowe serca na nakrętki. - Celem tej akcji jest popularyzowanie w oryginalny sposób selekcji odpadów wśród naszych mieszkańców - wyjaśnili przedstawiciele bielszczan.

Jak się okazuje, tego typu pojemniki sprawdzają się. Przykładowo w pomorskiej gminie Zblewo mieszkańcy zapełnili nakrętkami taki dla pomocy małemu dziecku w kilka dni.

Z informacji bielskiego ratusza wynika, że władze miasta planują montaż na plastikowe nakrętki na terenie miasta w ramach krzewienia edukacji ekologicznej.

- Trwają prace nad projektem pojemników oraz rozmowy z potencjalnym wykonawcą. Chcemy, żeby kształt nadany naszym pojemnikom nawiązywał i kojarzył się ściśle z miastem Bielsko-Biała. Jednym z takich elementów obok postaci bajkowych z całą pewnością jest Fiat 126p, dlatego też została zaproponowana taka forma naszego popularnego "malucha" - poinformował Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Jak dodał, po zaakceptowaniu projektu władze miasta planują tego rodzaju pojemniki zainstalować na terenie stolicy Podbeskidzia.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.