Wiadomości
- 22 lipca 2012
- wyświetleń: 2255
Pobiegnie, żeby zbudować ośrodek
Biegnąc z Bielska-Białej na Mazury chce zebrać środki na zakup ziemi pod ośrodek integracyjny. Ma to być pomoc dla osób, które długo przebywały w zakładach psychiatrycznych, dla osób starszych i niepełnosprawnych.
- 8 miesięcy temu założyliśmy fundację Zdrowa Ziemia, aby powstała taka placówka - mówi Krzysztof Rachwaniec, prezes bielskiej organizacji. - Wiele z takich osób siedzi w domach, jest na łasce rodziny, a bliscy nie zawsze chcą się nimi zajmować. To dosyć nieprzyjemne sytuacje. Chore osoby często nie wytrzymują tego psychicznie, lądują w zakładach psychiatrycznych, są skazane na pobyt w takiej placówce - mówi Rachwaniec.
Fundacja chce zebrać pieniądze organizując bieg charytatywny, formę która nie do końca jest popularna w naszym kraju. Krzysztof Rachwaniec chce przebiec ok. 700 km w 3-4 tygodnie. Pobiegnie, jeśli pozyska sponsorów. Aby kupić hektar ziemi koło Skoczowa, zaprojektować ośrodek i rozpocząć budowę potrzeba ok. 150 tys. zł. Jak miałaby funkcjonować placówka?
- Osoby np. po pobycie w szpitalu psychiatrycznym pracowałyby w ogródku, w gastronomii albo zajmowałyby się niepełnosprawnymi. To pozwoliłoby im nabrać pewności siebie, odbudować poczucie własnej wartości. Byłoby im łatwiej znaleźć później pracę. Wychodząc z ośrodka otrzymywaliby opinię - mówi pomysłodawca budowy ośrodka.
Jeśli uda się pozyskać sponsorów, bieg charytatywny wystartuje pod koniec sierpnia.
Fundacja chce zebrać pieniądze organizując bieg charytatywny, formę która nie do końca jest popularna w naszym kraju. Krzysztof Rachwaniec chce przebiec ok. 700 km w 3-4 tygodnie. Pobiegnie, jeśli pozyska sponsorów. Aby kupić hektar ziemi koło Skoczowa, zaprojektować ośrodek i rozpocząć budowę potrzeba ok. 150 tys. zł. Jak miałaby funkcjonować placówka?
- Osoby np. po pobycie w szpitalu psychiatrycznym pracowałyby w ogródku, w gastronomii albo zajmowałyby się niepełnosprawnymi. To pozwoliłoby im nabrać pewności siebie, odbudować poczucie własnej wartości. Byłoby im łatwiej znaleźć później pracę. Wychodząc z ośrodka otrzymywaliby opinię - mówi pomysłodawca budowy ośrodka.
Jeśli uda się pozyskać sponsorów, bieg charytatywny wystartuje pod koniec sierpnia.
ZOBACZ TAKŻE
Miasto rozważy wsparcie finansowe dla rodzin? Sposób na niż demograficzny
Pytanie o przygotowanie miejskich budynków do nowych wymogów energetycznych UE
Mieszkańcy ulicy Szkolnej apelują o przywrócenie miejsc parkingowych. Spór o zmiany w organizacji ruchu
Tor rowerowy typu pumptrack pod wiaduktem na Andersa? Pomysł wydaje się świetny!
Rozbudowa Karczmy Harnaś przy ul. Jeździeckiej budzi pytania o ruch samochodowy, parkingi i wpływ na okolicę
List czytelnika„Nie ma pieniędzy na chodnik, są na imprezy”. Mieszkanka punktuje priorytety miasta
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









