bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 lipca 2012
  • wyświetleń: 2013

Pobiegnie, żeby zbudować ośrodek

Biegnąc z Bielska-Białej na Mazury chce zebrać środki na zakup ziemi pod ośrodek integracyjny. Ma to być pomoc dla osób, które długo przebywały w zakładach psychiatrycznych, dla osób starszych i niepełnosprawnych.

- 8 miesięcy temu założyliśmy fundację Zdrowa Ziemia, aby powstała taka placówka - mówi Krzysztof Rachwaniec, prezes bielskiej organizacji. - Wiele z takich osób siedzi w domach, jest na łasce rodziny, a bliscy nie zawsze chcą się nimi zajmować. To dosyć nieprzyjemne sytuacje. Chore osoby często nie wytrzymują tego psychicznie, lądują w zakładach psychiatrycznych, są skazane na pobyt w takiej placówce - mówi Rachwaniec.

Fundacja chce zebrać pieniądze organizując bieg charytatywny, formę która nie do końca jest popularna w naszym kraju. Krzysztof Rachwaniec chce przebiec ok. 700 km w 3-4 tygodnie. Pobiegnie, jeśli pozyska sponsorów. Aby kupić hektar ziemi koło Skoczowa, zaprojektować ośrodek i rozpocząć budowę potrzeba ok. 150 tys. zł. Jak miałaby funkcjonować placówka?

- Osoby np. po pobycie w szpitalu psychiatrycznym pracowałyby w ogródku, w gastronomii albo zajmowałyby się niepełnosprawnymi. To pozwoliłoby im nabrać pewności siebie, odbudować poczucie własnej wartości. Byłoby im łatwiej znaleźć później pracę. Wychodząc z ośrodka otrzymywaliby opinię - mówi pomysłodawca budowy ośrodka.

Jeśli uda się pozyskać sponsorów, bieg charytatywny wystartuje pod koniec sierpnia.

aka / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.