bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 września 2020
  • wyświetleń: 3570

Nowy plac zabaw "Szósty zmysł" padł ofiarą wandali

Integracyjny plac zabaw "Szósty zmysł" to obecnie najpopularniejsze miejsce zabaw w mieście przyciągające wielu najmłodszych mieszkańców Bielska-Białej, ale niestety również osoby, którym dbałość o wspólne mienie nie leży na sercu.

Nowy plac zabaw "Szósty zmysł" padł ofiarą wandali
Nowy plac zabaw "Szósty zmysł" padł ofiarą wandali · fot. UM Bielsko-Biała


Pocięty piłkochwyt boiska, uszkodzone urządzenia muzyczne i nawierzchnia gumowa, dziury w szklanym ogrodzeniu - to wynik chuligańskich działań na integracyjnym placu zabaw Szósty zmysł przy ul. Broniewskiego / Zielonej zaledwie trzy miesiące po oddaniu do użytku. Zniszczenie gumowej nawierzchni spowodowało konieczność wyłączenia z użytkowania popularnego i lubianego urządzenia obrotowego. To szczególnie przykre, bo przez czyjąś nieodpowiedzialność cierpią dzieci, dla których ten teren jest przeznaczony. Na terenie parku działa monitoring, dlatego zlecono przejrzenie jego zapisów w celu ustalenia sprawców zniszczeń.

Do niszczenia infrastruktury w przestrzeni miejskiej, szczególnie na placach zabaw, dochodzi niemal każdego tygodnia. Urwane kosze na śmieci, napisy wykonane sprayem na większych elementach, uszkodzone ogrodzenia, piłkochwyty i ławki - to najczęstsze zniszczenia.

Na początku czerwca br. ofiarą wandali padło ogrodzenie placu zabaw w parku przy ul. Zdrojowej / św. Anny. W połowie sierpnia w strefie parkour przy ul. Bartniczej na osiedlu Karpackim pojawiły się wulgarne napisy, które są wyjątkowo niestosowne i z pewnością nie służą edukacji i wychowaniu.

Roczny koszt napraw tych urządzeń na ok. 40 miejskich terenach rekreacyjnych - placach zabaw, siłowniach zewnętrznych, boiskach, skateparkach i strefach street workout i parkour - wynosi ponad 80 tys. zł. Część tej kwoty mogłaby zostać przeznaczona na wymianę urządzeń zabawowych na bardziej nowoczesne, gdyby uszkodzeń spowodowanych aktami wandalizmu było mniej.

- Infrastruktura miejska znajdująca się w przestrzeni publicznej nie jest niczyja, ale jest własnością wszystkich mieszkańców. Dbajmy o tę naszą przestrzeń, czujmy się odpowiedzialni za wspólne otoczenie. Apelujemy o zadbanie, by aktów wandalizmu było coraz mniej w naszym mieście, i o niezwłoczne reagowanie na wszelkie przejawy niszczenia wspólnego mienia poprzez zgłaszanie ich do służb porządkowych - apeluje Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.