bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 lipca 2012
  • wyświetleń: 2517

Zatrzymano agresywnego 20-latka

Wyjątkowo agresywnego młodzieńca przyszło obezwładniać policjantowi służącemu na co dzień w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach w czasie wolnym od służby. 20-latek bez powodu zaatakował na ulicy 61-letniego mężczyznę i zaczął go okładać pięściami po całym ciele. Zdarzenie zauważył funkcjonariusz, który obezwładnił napastnika do czasu przyjazdu patrolu.

Policja
fot. Policja


Do zdarzenia doszło na bielskiej ul. Skrzydlewskiego w godzinach popołudniowych, gdzie sprawca rzucił się z pięściami na pierwszego napotkanego mężczyznę. Bił i kopał pokrzywdzonego po całym ciele tylko dlatego, żeby się wyładować, bo jak sam przyznał - matka wyrzuciła go z domu i został bez dachu nad głową.

Miał pecha, bo bijatykę zauważył policjant, który w czasie wolnym od służby wybrał się na spacer. Podszedł do napastnika i poinformował, że jest funkcjonariuszem Policji prosząc jednocześnie o zachowanie spokoju.

Słowa te jeszcze bardziej rozjuszyły sprawcę, który swoją agresję skierował przeciwko policjantowi znieważając go zwrotami powszechnie uznawanymi za wulgarne. Ruszył na niego z rękami, ale srogo się pomylił. Nie wiedział, że policjant od najmłodszych lat trenował judo. Obezwładnienie sprawcy zajęło funkcjonariuszowi dosłownie chwilę.

W międzyczasie telefonicznie skontaktował się z oficerem dyżurnym, prosząc o przysłanie na miejsce patrolu, któremu przekazał zatrzymanego. Sprawca o dziwo był trzeźwy, a jak sam przyznał - przed zdarzeniem wypił jedynie napój energetyczny.

Przewieziono go do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszał zarzuty pobicia 61-latka, naruszenia nietykalności cielesnej interweniującego policjanta i jego znieważenia, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.