bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 1 września 2020
  • wyświetleń: 1418

Jak będzie wyglądać Rondo Bielskiego Jazzu?

Trwają przygotowania do zagospodarowania przestrzennego Ronda Bielskiego Jazzu. Kapituła konkursu na artystyczną koncepcję zagospodarowania tego ronda zebrała się 27 sierpnia. Po szczegółowej analizie nadesłanych 15 koncepcji oraz przeprowadzonej dyskusji kapituła nie wybrała zwycięzcy konkursu.

Jak będzie wyglądać Rondo Bielskiego Jazzu?
Jak będzie wyglądać Rondo Bielskiego Jazzu? · fot. UM Bielsko-Biała


Kapituła konkursu na artystyczną koncepcję zagospodarowania Ronda Bielskiego Jazzu (na skrzyżowaniu ulic Wałowej i Mostowej - przyp. red.) obradowała w składzie senator RP Agnieszka Gorgoń-Komor, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, dyrektor festiwalu i twórca Bielskiej Zadymki Jazzowej - LOTOS Jazz Festival Jerzy Batycki. Zapoznała się z nadesłanymi zgłoszeniami, nie ogłosiła zwycięzcy konkursu, jednak - inspirując się nadesłanymi propozycjami - wybrała preferowaną formę artystyczną, przestrzenno-typograficzna. Kapituła ustaliła również, że w najbliższym czasie ogłosi drugi etapu konkursu, tym razem już na profesjonalny projekt artystyczny. Zasady konkursu będą sformatowane na podstawie wybranej ogólnej koncepcji zagospodarowania oraz wymagań Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej. Drugi etap konkursu będzie przewidywał nagrodę pieniężną dla zwycięzcy.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.