bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 4953

Ktoś zawiesił tęczową flagę na pomniku Marcina Lutra

Kilka dni temu na cokole pomnika Marcina Lutra w Bielsku-Białej zawisła tęczowa flaga. Nie wiadomo, kto "przyozdobił" w ten sposób postument reformatora. Wiemy już natomiast, że "sprawca" lub "sprawcy" nie poniosą za ten czyn konsekwencji.

tęczowa flaga
Tęczowa flaga na pomniku Marcina Lutra · fot. ekumenizm.pl


O zdarzeniu poinformował portal ekumenizm.pl, który na swojej facebook'owej stronie opublikował zdjęcie przedstawiające pomnik Marcina Lutra z tęczową flagą.

Więcej informacji udzielił nam proboszcz miejscowej parafii ewangelicko-augburskiej.

- Sytuacja zdarzyła się kilka dni temu. Ktoś wieczorem lub w nocy podłożył flagę, a rano została zdjęta i cała historia się skończyła. Nie wiemy jaki był zamysł tego. Może ktoś chciał tylko zrobić zdjęcie - mówi ks. Krzyszstof Cienciała.

Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Bielsko podkreśla, że Marcin Luter nie jest dla luteran świętym, tylko postacią historyczną, dlatego w żaden sposób nie obraża to uczuć religijnych ewangelików.

- Gest ten ani nas nie obraża, ani nie wywołuje w nas złych myśli - kończy ks. Krzysztof Cienciała.

Do zawieszenia flagi nie przyznają się członkowie organizacji Tęczowe Podbeskidzie.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.