Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 426

Jak wybrać idealny odkurzacz?

Materiał partnera:

Wybór solidnego, praktycznego odkurzacza wyposażonego w odpowiednie funkcje pozwoli ci zmniejszyć ilość czasu spędzaną na sprzątaniu i sprawić, by mieszkanie lub dom były czystsze, dzięki czemu poprawi się samopoczucie wszystkich mieszkańców. Sprawdź, jak wybrać idealny model dopasowany do twoich potrzeb!

1. Nowy dom, nowe porządki
2. Rodzaje odkurzaczy
3. Gdzie szukać dobrego odkurzacza?

Nowy dom, nowe porządkiPrzeprowadzka do nowego domu lub mieszkania to doskonały moment, by zainwestować w porządny odkurzacz. Wysokiej jakości urządzenie dopasowane do twoich potrzeb i preferencji pomoże ci zmobilizować się do utrzymywania porządku oraz sprawi, że łatwiej będzie zachować perfekcyjną czystość. Wiele przydatnych wskazówek dotyczących wyboru odkurzacza do nowego mieszkania lub domu znajdziesz w artykule pod adresem https://magazif.com/design/wybieramy-pierwszy-odkurzacz-do-nowego-domu/.

Rodzaje odkurzaczyObecnie na rynku dostępny jest bardzo duży wybór różnych odkurzaczy. Przed zakupem konkretnego modelu warto zapoznać się z informacjami na temat poszczególnych typów tych urządzeń, aby dobrać rodzaj najlepiej dopasowany do swoich potrzeb.

Z workiem lub bezOdkurzacze mogą być wyposażone w różne rodzaje zbiorników, w których magazynowane są zebrane śmieci - worki jednorazowe, worki wielokrotnego użytku lub pojemniki. Najbardziej ekologicznym rozwiązaniem są odkurzacze bezworkowe, w których pojemnik opróżnia się po zapełnieniu, jednak osoby wrażliwe na kurz i alergicy powinni wybrać odkurzacz z workiem jednorazowym, który można wyrzucić bez zbędnego kontaktu z zebranymi odpadami.

Z filtrem wodnymOdkurzacze z filtrem wodnym pozwalają zatrzymać większość drobnych zanieczyszczeń, które mogłyby wracać do pomieszczenia wraz z wypuszczanym przez urządzenie powietrzem. To dobra opcja dla osób z alergiami, astmatyków i rodzin z małymi dziećmi.

Z funkcjami myjącymiNiektóre odkurzacze wyposażone są dodatkowo w opcję prania tekstyliów (dywany, tapicerka) lub myjkę parową. Obecność takiej opcji podnosi cenę, jednak funkcje myjące bardzo ułatwiają utrzymanie czystości w domu i skracają czas przeznaczony na porządki.

Przewodowe i bezprzewodoweChoć najpopularniejsze nadal są odkurzacze z kablem, dostępny jest również pokaźny wybór odkurzaczy zasilanych akumulatorowo. Taka opcja znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia, zwłaszcza gdy w domu jest niewiele gniazdek lub planujesz użyć odkurzacza gdzie indziej (na przykład w samochodzie).

Roboty myjąceCoraz popularniejszym rozwiązaniem są roboty myjące, które łączą w sobie funkcję odkurzacza i automatycznego mopa. Wysokiej jakości urządzenia tego typu tworzy na przykład firma RoboJet.

Gdzie szukać dobrego odkurzacza?
Podczas zakupów warto wybierać sprawdzone marki i dystrybutorów. W naszym kraju największym zaufaniem konsumentów cieszą się odkurzacze takich firm jak Electrolux, Philips czy Amica.