Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 327

Jak wybrać czytnik e-booków? Kilka przydatnych wskazówek

Materiał partnera:

Mimo ogromnego postępu, jaki w ostatnich latach nastąpił w świecie nowych technologii i wynikającej z niego znacznej poprawy komfortu czytania książek elektronicznych, wielu z nas wciąż nie wyobraża sobie czytania innego niż w tradycyjnej, papierowej wersji. Mimo to stale rośnie liczba zwolenników e-booków, którzy doceniają możliwość zabrania ze sobą kilkuset tytułów zgromadzonych w pamięci jednego, poręcznego urządzenia, wygodę, oszczędność miejsca na półkach, niższe ceny książek oraz troskę o środowisko i oszczędność papieru. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze czytnika, by korzystanie z niego było przyjemne i nie męczyło?

Jak wybrać czytnik e-booków? Najważniejszy jest ekran
Jak wybrać czytnik e-booków? Dobra bateria - długa praca
Jak wybrać czytnik e-booków? Standardy komunikacji

Jak wybrać czytnik e-booków? Najważniejszy jest ekranEkran to z całą pewnością kluczowy element każdego czytnika e-booków. By podczas czytania nie męczyły się nam oczy, a wrażenia były możliwie jak najbardziej zbliżone do tych towarzyszących obcowaniu z tradycyjną, papierową książką konieczny jest ekran wykonany w technologii e-papieru. Nie emituje on światła, a więc nie powoduje też dolegliwości związanych z wpatrywaniem się w ekran telefonu, tabletu czy laptopa. Charakteryzuje się również dużo mniejszym zużyciem energii niż w przypadku zwykłych ekranów ciekłokrystalicznych, dzięki czemu czytniki e-booków wymagają dużo rzadszego ładowania niż na przykład tablety.

Jak wybrać czytnik e-booków? Dobra bateria - długa pracaW tym momencie płynnie przechodzimy do kolejnego bardzo ważnego parametru czytnika e-booków - baterii. Ta powinna oczywiście być jak największa, jednak warto pamiętać, że nie musi ona osiągnąć tak dużych wartości jak w przypadku innych, wyposażonych w kolorowe ekrany ciekłokrystaliczne, urządzeń mobilnych. Pamiętajmy, że bateria o pojemności od 1400 do 1800 mAh pozwoli na 14 tysięcy odświeżeń strony, pozwalając na przeczytanie co najmniej kilkuset książek.

Jak wybrać czytnik e-booków? Standardy komunikacjiPrzy wyborze czytnika e-booków warto zwrócić uwagę również na to, jakie standardy komunikacji obsługuje. Poza zwykłym złączem USB, dzięki któremu będziemy mogli przesłać posiadane na dysku pliki, przyda się również moduł Wi-Fi, dzięki któremu możliwy będzie na przykład zakup książek bezpośrednio w dedykowanych sklepach internetowych. Na tym oczywiście lista czynników świadczących o jakości danego urządzenia wcale się nie kończy. Artykuł szczegółowo wyjaśniający kryteria, którymi powinniśmy kierować się przy wyborze czytnika znajdziemy na https://pimpmycomp.net/czytnik-ebook/.

undefined