bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 września 2020
  • wyświetleń: 3508

Konkurs "Rowerowa Stolica Polski". Kręć kilometry dla Bielska-Białej!

1 września ruszył nowy konkurs Rowerowa Stolica Polski - pedałujemy dla Bielska-Białej, promujący aktywną formę spędzania wolnego czasu oraz propagujący jazdę na rowerze jako alternatywny środek transportu. Po wakacyjnym treningu nasze miasto z chęcią włączyło się do wrześniowej rywalizacji, w której obecnie bierze udział 45 polskich miast.

rower, ścieżka rowerowa, las, kolarze
Startuje konkurs "Rowerowa Stolica Polski". Kręć kilometry dla miasta! · fot. UM Tychy


Puchar Rowerowej Stolicy Polski trwa 1-30 września 2020 roku. Zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2020 przypadnie miastu, którego mieszkańcy wykręcą najwięcej kilometrów - bielszczanie ostatnio pokonali ich niemało, bo aż 10.783,07!

Przyjemność, pasja i dbanie o zdrowie - to główne powody, dla których powinniśmy jeździć na rowerze. To również idealny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawienie wydolności organizmu. Przypominamy, że w treningu bielszczanie i bielszczanki spalili łącznie 497.405 kalorii! Ponadto, konkurs jest świetną okazją do zaprezentowania ducha walki i sprawdzenia się w pomniejszych wyzwaniach, które będą organizowane w ramach głównego konkursu.

Startuje konkurs "Rowerowa Stolica Polski". Kręć kilometry dla miasta!
Startuje konkurs "Rowerowa Stolica Polski". Kręć kilometry dla miasta! · fot. UM Bielsko-Biała


Jak przystąpić do konkursu?

Bardzo łatwo. Wystarczy, że zainstalujecie na waszych urządzeniach mobilnych aplikację mobilną Rowerowa Stolica Polski, po czym wpisując odpowiednie dane, wybierzecie Bielsko-Białą jako miasto, dla którego będziecie zbierać kilometry. Nie musicie znajdować się fizycznie na terenie Bielska-Białej, możecie kręcić kilometry w dowolnym miejscu na świecie.

Udział w akcji jest bezpłatny i oprócz satysfakcji niesie ze sobą wiele korzyści w postaci atrakcyjnych nagród. Nagrodą za pierwsze miejsce będzie licznik rowerowy Garmin Gps Edge 520 Plus, za drugie miejsce - biały smartwatch Puma PT9102, a za trzecie miejsce - fioletowy plecak Camelbak Charm 50 oz. Z kolei miasto zyskuje na dostępie do statystyk związanych z najbardziej uczęszczanymi trasami, co jest nieocenione w planowaniu zagospodarowania przestrzennego i tworzeniu nowej infrastruktury rowerowej.

Regulamin i zasady korzystania z aplikacji znajdują się na stronie: www.rowerowastolicapolski.pl/p/24-regulamin-aplikacji-, natomiast regulamin bielskiego konkursu na: www.visitbielsko.pl/regulamin-2020/.

Przypominamy o korzystaniu z naszych bielskich rowerów miejskich, a jeśli jeszcze się z nimi nie zapoznałeś, to zapraszamy po więcej informacji na stronę: bbbike.eu/. Zachęcamy do wspólnej rywalizacji i zabawy oraz życzymy jak najwięcej przebytych kilometrów!

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.