bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 lipca 2012
  • wyświetleń: 4523

Argos wytropił nielegalny towar

2280 paczek papierosów opatrzonych ukraińskimi i białoruskimi banderolami ujawnili funkcjonariusze Służby Celnej, podczas kontroli samochodu osobowego w okolicy Bielska-Białej.

Argos, Izba Celna, celnik, służba celna, pies
Argos wytropił nielegalny towar · fot. Izba Celna w Katowicach


Izba Celna, celnik, służba celna,przemyt,papierosy
Wartość rynkową zatrzymanego towaru oszacowano na kwotę 23 tysięcy złotych. · fot. Izba Celna w Katowicach


Pojazdem podróżowało dwóch obywateli Ukrainy. Niemałą rolę w zatrzymaniu odegrał Argos - celny labrador wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych, który po zatrzymaniu pojazdu do kontroli, wyraźnie zaznaczył przedni zderzak pojazdu.

Dla jego opiekuna był to sygnał, ze wewnątrz może znajdować się niedozwolony towar. I tym razem psi nos nie zawiódł, bowiem w wyniku szczegółowej rewizji pojazdu funkcjonariusze Służby Celnej ujawnili 2280 paczek papierosów różnych marek.

Wartość rynkową zatrzymanego towaru oszacowano na kwotę 23 tysięcy złotych. Z obliczeń celników wynika także, że gdyby ujawnione papierosy trafiły do nielegalnego obrotu, wówczas Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości 38 tysięcy złotych. Do posiadania trefnego towaru przyznał się jeden z mężczyzn podróżujących samochodem. Został on przesłuchany w charakterze podejrzanego, zaś papierosy zajęto do sprawy karnej skarbowej.

new / bielsko.info
źródło: Izba Celna w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.