Wiadomości

  • 6 stycznia 2011
  • 21 stycznia 2011
  • wyświetleń: 3955

Spektakl z Anną Guzik

Za nami:

Annę Guzik w przejmującej historii z Leenane zobaczymy w piątek 7 i 21 stycznia w Teatrze Polskim.

Królowa piękności z Leenane
Królowa piękności z Leenane · fot. Tomasz Wójcik


Królowa piękności z Leenane
Królowa piękności z Leenane · fot. Tomasz Wójcik


Królowa piękności z Leenane to dramat Martina McDonagha. Akcja sztuki rozgrywa się w 1989 roku w Leenane (miejscowość w irlandzkim regionie Connemara), w obskurnej, klaustrofobicznej kuchni, i opowiada historię skomplikowanego związku między matką i jej dorosłą córką.

Z lęku przed opuszczeniem matka robi wszystko, by jej najmłodsza (choć czterdziestoletnia) córka nie poznała żadnego mężczyzny. Na jej kłamstwa i intrygi córka Maureen odpowiada arogancją i okrucieństwem.

Sytuacja wydaje się bez wyjścia, pojawia się jednak nadzieja, gdy dom odwiedza sąsiad Pato, który po latach pracy w Londynie marzy o stabilizacji życiowej...

- To przedstawienie o uczuciach. O nadmiarze uczuć, który prowadzi do ich zaniku - mówi reżyser przedstawienia Grzegorz Chrapkiewicz, który tajemnice ludzkich emocji zgłębiał w bielskim Teatrze Polskim już wcześniej, w cenionych inscenizacjach Piaskownicy Staroświeckiej komedii, Kształtu rzeczy, Lekcji czy Iwony, księżniczki Burgunda (ogółem bielski dorobek Chrapkiewicza liczy już 9 pozycji).

Obsadę reżyser wybierał spośród najlepszych sił aktorskich bielskiego zespołu teatralnego. W rolach związanych gordyjskim węzłem uczuć matki i córki obsadził Grażynę Bułkę (Mag) i Annę Guzik (Maureen). Rola Pato została powierzona Grzegorzowi Sikorze, a jego młodszego brata Raya gra Sławomir Miska.

Królowa piękności z Leenane

7 stycznia (piątek), godz. 17.00 / Mała scena
21 stycznia (piątek), godz. 17.00 / Mała scena

ups / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj