bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2020
  • 30 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2323

Dorianek potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Pomóc może każdy

Trzyletni Dorian, mieszkaniec Bielska-Białej, cierpi na Dziecięce Porażenie Mózgowe. Aby mógł się rozwijać mimo choroby, potrzebna jest kosztowna rehabilitacja. Rodzicom małego bielszczanina może pomóc każdy, wspierając internetową zbiórkę.

Dorianek potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Pomóc może każdy
Dorianek potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Pomóc może każdy


Był 22 lutego 2017 roku. Na świat przyszedł długo wyczekiwany przez Wiolę i Marcina z Bielska-Białej syn - Dorian. Nic nie zapowiadało problemów - chłopiec dostał 10 punktów w skali Apgar, najwięcej z możliwych. Trzy miesiące później zachowanie malca zaczęło niepokoić nic nie podejrzewających rodziców. Niebawem usłyszeli złe informacje - USG głowy wykazało asymetrię komór bocznych. W maleńkiej główce Dorianka od urodzenia występowały już nieodwracalne zmiany. Wkrótce potem chłopczyk rozpoczął rehabilitację, ponieważ nie potrafił utrzymać główki leżąc na brzuszku.

Wtedy jeszcze wszyscy wierzyli, że ćwiczenia pomogą i niemowlak będzie dalej dobrze się rozwijał. Gdy Dorian miał 10 miesięcy stało się oczywistym, że to nie jest tylko wzmożone napięcie mięśniowe. Została postawiona diagnoza: Dziecięce Porażenie Mózgowe - porażenie lewej strony ciała - czytamy na stronie licytuje-pomagam.pl.

Okazało się, że kilka zaplanowanych wizyt u fizjoterapeuty zamieni się w ciężką rehabilitację do końca życia.

Pierwszy rok rehabilitacji Doriana był najtrudniejszy. Niemowlak płakał w trakcie ćwiczeń, a jego matka płakała razem z nim. Wiedziała jednak, że to dla niego jedyna szansa. Ćwiczenia stały się nieodłącznym, codziennym elementem jego życia, jak tlen. Tylko w taki sposób bowiem można dążyć do większej sprawności słabszej strony ciała.

Teraz, jako trzylatek, Dorianek chętnie chodzi na rehabilitację. Na jej kontynuację jednak potrzeba sporych kwot.

Chłopczyk skończył trzy latka i to najlepszy czas, by w tym roku wyjechał na swój pierwszy turnus rehabilitacyjny. Niezbędne będą również kolejne. Mając środki, rodzice Dorianka mogliby mu zapewnić najlepszą specjalistyczną, wieloprofilową rehabilitację - opisują organizatorzy akcji pomocy rodzicom małego bielszczanina. - Turnusy w przypadku MPD to prawdziwe zastrzyki mocy, są najbardziej skuteczne i pomogą chłopczykowi w przyszłości uzyskać samodzielność. Rehabilitacja to podstawa w rozwoju Dorianka.

Kwota 30 tysięcy złotych zapewni chłopczykowi 3 lata ćwiczeń. Umożliwi mu także dostęp do poradni specjalistycznych. Liczy się każda złotówka. Pomóc można poprzez stronę internetową, która dostępna jest tutaj.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.