bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2445

Zmiany wniosków inwestora spowodowały „sprzeczne” opinie MZD

Wracamy do sprawy poruszonej przez mieszkańców okolic ulic Ogrodowej i Krakowskiej w Bielsku-Białej. Dziwili się oni zmianom w opiniach, jakie wydawał Miejski Zarząd Dróg ws. wniosku dotyczącego planowanej budowy nowego osiedla. Bielski magistrat zajął stanowisko.

Bielszczanie nie kryją zaskoczenia sprzecznymi opiniami MZD
Zmiany wniosków inwestora spowodowały „sprzeczne” opinie MZD · fot. Google Street View


Przypomnijmy, część mieszkańców okolic ulic Ogrodowej i Krakowskiej nie wyraża zgody na postawienie w tym rejonie trzech budynków wielorodzinnych. Sprawa aktualnie jest na etapie postępowania wydania decyzji o warunkach zabudowy.

Z otrzymanych informacji wynika, że Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej w połowie maja negatywnie zaopiniował planowaną inwestycję przy ulicy Ogrodowej - poinformował w swej interpelacji złożonej do władz miasta radny Konrad Łoś, po tym, jak w tej sprawie zwrócili się do niego bielszczanie. - Zdaniem MZD brak jest technicznych możliwości wykonywania przebudowy odcinka drogi dojazdowej od ulicy Ogrodowej do terenu inwestycji, aby jej parametry zapewniły prawidłowe i bezpieczne prowadzenie na niej ruchu. Także wskazana przez inwestora komunikacja od strony ulicy Krakowskiej została przez MZD oceniona negatywnie - zwraca uwagę Łoś.

Tymczasem ten sam Miejski Zarząd Dróg niespełna dwa miesiące później, na początku lipca, wydał kolejną opinię dla Wydziału Urbanistyki i Architektury w sprawie skomunikowania planowanej inwestycji od strony ulicy Ogrodowej.

W nowej opinii Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej dokonuje niezrozumiałą zmianę poprzedniego swojego stanowiska twierdząc, że istnieje możliwość skomunikowania terenu inwestycji - zaznaczył przedstawiciel bielszczan.

Jak wyjaśnili przedstawiciele miejscowego magistratu, "na przestrzeni wspomnianego okresu czasu wniosek o ewentualną zabudowę przy ulicy Ogrodowej ulegał znacznej modyfikacji". Z kolei MZD każdorazowo analizował zmieniane przez inwestora dokumenty i odpowiednio do ich treści, wydawano decyzje.

Tak więc wraz ze zmianą wniosku inwestora, zmieniały się także decyzje MZD - wyjaśnił Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej. - To naturalne i nieodosobnione zjawiska zachodzące podczas trwającego procesu wydawania decyzji administracyjnych - dodaje Ruśniak.

Jak dodał, inwestor postanowił o zmniejszeniu gabarytów projektowanych budynków, a tym samym obniżona została ilość lokali mieszkalnych. Zmieniono także koncepcję ruchu drogowego. — Oba te elementy radykalnie zmieniły planowane obciążenie ruchem, co w efekcie spowodowało zmianę decyzji Miejskiego Zarządu Dróg - podkreślił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.