bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 lipca 2012
  • wyświetleń: 3262

12. miejsce Bielska w rankingu

Miasto Bielsko-Biała znalazło się na 12. miejscu wśród polskich samorządów w najnowszym rankingu opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita.

ratusz, urząd miejski, prezydent miasta,
Ratusz w Bielsku Białej · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


Laury dla najlepszych zostały przyznane w trzech kategoriach: miasta, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Kapituła, na czele której stał Jerzy Buzek, przy ocenie samorządów brała pod uwagę m.in. ich innowacyjność oraz wykorzystanie środków unijnych.

Wśród miast na prawach powiatu Bielsko-Biała zajęło 12. miejsce w kraju, uzyskując 61,61 punktów (wzrost w stosunku do roku poprzedniego o 4,51 pkt). Jest to najlepszy wynik wśród miast województwa śląskiego.

Bielsko-Biała uplasowało się również w ścisłej krajowej czołówce miast na prawach powiatu w kategorii „fundusze unijne”, zaliczając wysoki awans - z 41. w 2011 r. na 14. miejsce w 2012 r. Jest to czwarty wynik w województwie śląskim.

W tegorocznym rankingu w kategorii miast na prawach powiatu zwyciężył Gdańsk. Dotychczasowy lider - Poznań, uplasował się na drugim miejscu.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.