bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1792

Włamywał się do domków letniskowych. Trafił w ręce policji

29-letni mieszkaniec powiatu bielskiego został zatrzymany przez bielskich wywiadowców i policjantów z komisariatu w Kobiernicach w piątkową noc, 21 sierpnia. Zatrzymany podejrzany jest o szereg włamań i kradzież pojazdu. Decyzją żywieckiej prokuratury wobec podejrzanego zastosowano dozór. Za włamania i kradzieże grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

włamywacz
29-letni włamywacz z powiatu bielskiego w rękach policji · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zatrzymania doszło późną nocą w piątek, 21 sierpnia. W czwartek po południu policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że do jednego z domków letniskowych w Porąbce włamuje się mężczyzna. Policjanci z komisariatu w Kobiernicach oraz zespołu wywiadowczego bielskiego wydziału prewencji niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia.

Przeprowadzone przez nich czynności pozwoliły na ustalenie sprawcy tego włamania i w efekcie doprowadziły do jego zatrzymania i osadzenia w policyjnym areszcie. Jak ustalili śledczy, mężczyzna na koncie ma również kilka innych włamań do domków letniskowych i innych pomieszczeń, jakich dopuścił się na terenie Porąbki, Kobiernic i Czańca. Policjanci zabezpieczyli część skradzionych rzeczy, m.in. sprzęt elektroniczny oraz pojazd ukradziony na terenie Bielska-Białej na początku lipca tego roku, którym poruszał się zatrzymany.

29-latek znany jest policji, był już uprzednio karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Zgodnie z decyzją prokuratury w Żywcu podejrzany został objęty dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat za kratami.

ar / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.