Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2020
  • 26 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1218

Zaśpiewamy „Mury” Kaczmarskiego na znak solidarności z Białorusią

Za nami:

Na Białorusi nie ustają protesty po sfałszowanych wyborach prezydenckich. Akcje poparcia białoruskiej opozycji, a de facto zwykłych mieszkańców tego kraju, którzy chcą żyć w wolnym państwie, organizowane są w wielu polskich miastach, również w Bielsku-Białej. Tym razem w geście solidarności z Białorusinami w stolicy Podbeskidzia odśpiewana zostanie kultowa pieśń „Mury” Jacka Kaczmarskiego.

Bielszczanie okazali swoje wsparcie walczącej Białorusi - 19.08.2020
Bielszczanie okazali swoje wsparcie walczącej Białorusi 19 sierpnia. W środę, 26 sierpnia po raz kolejny okażą solidarność · fot. Małgorzata Koniorczyk


W Bielsku-Białej kontynuowana będzie akcja „Solidarni z Białorusią”. Tym razem organizatorzy zapraszają na Plac Chrobrego w środę, 26 sierpnia na godzinę 18.00.

- W najbliższą środę przekażemy sobie nawzajem najnowsze informacje dotyczące Białoruskiego Sierpnia, zaśpiewamy i zagramy "Mury" Jacka Kaczmarskiego w wersji polskiej i białoruskiej. Piosenka ta towarzyszy od początku białoruskim wydarzeniom - tak jak towarzyszyła Polakom w czasach pierwszej Solidarności i w stanie wojennym - wyjaśniają inicjatorzy bielskiej akcji.

Jak się okazuje, wsparcie, jakie bielszczanie choćby mentalnie udzielają Białorusinom, jest nie do przecenienia. Jak poinformowali organizatorzy, dzięki poprzedniej manifestacji okazało się, że w Bielsku-Białej i innych okolicznych miastach mieszka i pracuje sporo Białorusinów.

- Mówili, że nie śpią po nocach, martwią się o swoje rodziny, ale też patrzą z nadzieją na wydarzenia w kraju. Bardzo by chcieli, żeby Białoruś stała się normalnym, demokratycznym krajem. Są nam wdzięczni za wsparcie - podkreślają pomysłodawcy akcji „Solidarni z Białorusią”.

- Zapraszamy wszystkich! Nauczcie się tekstu, przygotujcie swoją wersję "Murów". Dajmy wspólnie wyraz poparcia i solidarności Białorusinom, którzy przeżywają teraz piękne, choć najtrudniejsze w swojej historii chwile. Weźmy ze sobą flagi polskie, białoruskie i europejskie. Weźmy także białe i czerwone kwiaty - zachęcają.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.