bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3626

Żołnierze z bielskiej jednostki uczcili Święto Wojska Polskiego

Od 14 do 17 sierpnia w 18. batalionie powietrznodesantowym trwają uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Ze względu na ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne związane z pandemią Covid-19, uroczystości odbywają się w ograniczonym składzie przy zachowaniu środków ostrożności.

Żołnierze z bielskiej jednostki uczcili Święto Wojska Polskiego - 14.08.2020 · fot. 18. batalion powietrznodesantowy


W ramach święta został zorganizowany uroczysty apel, podczas którego został odczytany list Ministra Obrony Narodowej i Dowódcy 6 Brygady Powietrznodesantowej. Dowódca 18 batalionu powietrznodesantowego - ppłk Tomasz Neumann wręczył wyróżnienia i podziękowania najbardziej zasłużonym spadochroniarzom.

Data 15 sierpnia łączy się ze zwycięstwem odniesionym w Bitwie Warszawskiej, która dokonała przełomu w wojnie polsko-sowieckiej w 1920 roku. Była to - od czasu "Wiktorii wiedeńskiej" - pierwsza zwyciężona przez Polaków bitwa, w wyniku której umocniono suwerenność państwową i zintegrowano szeregi żołnierskie o tak zróżnicowanym rodowodzie wojskowym.

Święto Wojska Polskiego stanowi istotny element żołnierskiego życia. Jest główną przesłanką dokonywania podsumowań i usatysfakcjonowania służbowego wysiłku oraz uzyskanych wyników w służbie. Dowódca 18 batalionu podziękował żołnierzom za ofiarną służbę w szeregach spadochroniarzy oraz życzył sukcesów oraz pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.

mp / bielsko.info
źródło: 18 batalion powietrznodesantowy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.