bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1264

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wypoczynku

Policyjny profilaktyk i dzielnicowi z bielskiej jednostki dbają o bezpieczeństwo podczas wypoczynku dzieci i młodzieży. W tym celu policjanci sprawdzają obozy letnie jak również obozowiska harcerskie, które zorganizowane są w turystycznych regionach naszego powiatu.

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wypoczynku
Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wypoczynku · fot. KMP Bielsko-Biała


Podczas spotkań mundurowi omawiają zasady zachowania się nad wodą oraz w trakcie pieszych wycieczek górskich. Podczas każdej wizytacji policjanci sprawdzają łączność z organizatorami wypoczynku, infrastrukturę obiektów, drogi ewakuacyjne oraz miejsca grupowania się uczestników obozów w razie ewentualnego wystąpienia zagrożenia. Przekazują również dane teleadresowe najbliższej jednostki policji oraz wskazują możliwości wykorzystania aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

Tym razem w weekend z podopiecznymi obozu harcerskiego „Słoneczna Polana” w Bierach spotkali się dzielnicowi z komisariatu w Jasienicy oraz profilaktyk z wydziału prewencji miejskiej komendy. Stróże prawa przeprowadzili ciekawą prelekcję dla młodzieży oraz kadry obozowiska poruszając tematykę bezpieczeństwa przy wypoczynku nad wodą oraz podczas wyjść w góry. W pogadance udział wzięło 45 osób.

Z kolei na plaży miejskiej w Bielsku-Białej w rejonie parku Strzygowskiego z wypoczywającymi osobami spotkali się dzielnicowi z komisariatu I, a wczasowiczów korzystających z uroku letniej pogody nad rzeką Żylica w Buczkowicach odwiedzili dzielnicowi z wilkowickiego posterunku. Policjanci rozmawiali z dziećmi oraz z dorosłymi przypominając i omawiając zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą a także rozdając kampanijne informacyjno-edukacyjne ulotki. Ich działania to element kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje" i "...nad wodą". Promowali również konkurs „Artystyczny przeWODNIK” organizowany w ramach akcji przez Komendę Główną Policji zachęcając do udziału i nakręcenia krótkiego spotu dotyczącego bezpieczeństwa nad wodą.

Mundurowi kontrole prowadzą z zachowaniem reżimu sanitarnego związanego z epidemią Covid-19, a także zwracają uwagę, czy w miejscach tych są przestrzegane zasady bezpieczeństwa i higieny w celu zapobiegania szerzeniu się koronawirusa. Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem internetowym wypoczynek.men.gov.pl dostępna jest ogólnopolska baza zgłoszonego wypoczynku dzieci i młodzieży, w której można uzyskać informacje dotyczące organizatora i miejsca wypoczynku na terenie województwa śląskiego.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.