Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1994

[ZDJĘCIA] Trwają testy autobusu elektrycznego w bielskim MZK

Od poniedziałku, 10 sierpnia przez najbliższe dwa tygodnie na ulicach Bielska-Białej można spotkać autobus elektryczny marki Rafako. Dzisiaj po raz pierwszy testowy pojazd wyjechał na miasto obsługując linię nr 26. W kolejnych dniach będzie testowany na liniach nr 18, 21, 27 i 34 (w dni robocze) oraz na linii nr 22 (w weekend).

Trwają testy autobusu elektrycznego w bielskim MZK - 10.08.2020 · fot. Wydział Komunikacji UM w Bielsku-Białej


Testowy autobus Rafako posiada nadwozie o długości 8,49 m, szerokości 2,4 m i wysokości 3,2 m. Jednorazowo może przewieźć 65 pasażerów, w tym 23 na miejscach siedzących, jednak z uwagi na obowiązujące ograniczenia w liczbie przewożonych pasażerów aktualnie w autobusie może znajdować się maksymalnie 32 pasażerów. Pojazd posiada klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz ładowarki USB umożliwiające doładowanie telefonu.

Firma Rafako zastosowała w pojeździe wiele nowatorskich rozwiązań w dziedzinie elektromobilności - wszystkie baterie zostały umieszczone przez producenta pod podwoziem, co nie przeszkodziło jednak w uzyskaniu całkowicie niskopodłogowej podłogi. Autobus wyposażono w baterie NMC z ładowaniem poprzez złącze plug-in.

Harmonogram testów portal bielsko.info opublikował tutaj.

mp / bielsko.info, źródło: komunikacja.bielsko.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.