Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 442

Co zrobić, by papierowe ogłoszenia pozostawały widoczne przez 24h na dobę? Umieścić je w gablotach z podświetleniem

Materiał partnera:

Niektóre wiadomości najzwyczajniej w świecie muszą być zaprezentowane publicznie w materialnej formie. Urzędowe obwieszczenia stanowią tutaj najbardziej wymowny przykład. Rzecz w tym, by takie wiadomości prezentować w miejscach publicznych - a także mieć całkowitą pewność, że nikt i nic nie uniemożliwi ludziom zapoznania się z ich treścią. Do takich zadań niezbędna będzie stosowanie dopasowana gablota ogłoszeniowa. Niektóre modele posiadają dodatkowe wyposażenie, niezwykle przydatne w szczególnych okolicznościach, np. przy słabym dostępie do światła słonecznego.

Co zrobić, by papierowe ogłoszenia pozostawały widoczne przez 24 h na dobę? Umieścić je w gablotach z podświetlenie


Parametry przeszklonej szafki należy dostosować do charakteru prezentowanych informacji i anonsów



Wewnątrz hali czy długiego, pozbawionego okien korytarza potrzeba nieco innej specyfikacji zamykanej tablicy, niż ma to miejsce w przypadku miejskiego rynku albo skweru przed siedzibą instytucji. Branżowi specjaliści z firmy Omega System tłumaczą, że tej dziedzinie trudno o rozwiązania na tyle uniwersalne, które zawsze i wszędzie sprawdzą się równie dobrze. Pewne elementy mogą być zbliżone lub nawet identyczne, aczkolwiek poszczególne gabloty ogłoszeniowe często różnią się od siebie drobnymi detalami. Wystarczy zwrócić uwagę na fakt, że nie wszystkie modele posiadają zamontowane panele LED-owe, oświetlające wnętrze szafki ekspozycyjnej. Jeżeli w jakimś wnętrzu praktycznie przez cały czas palą się główne lampy, takie elementy okazują się po prostu zbędne. Po co ponosić dodatkowe koszty i dostać coś, z czego w ogóle nie będzie się korzystać? Z tego powodu warto skonsultować się z producentem jeszcze przed złożeniem zamówienia.

Profesjonalnie wykonane gabloty ogłoszeniowe charakteryzują się wysoką odpornością na akty wandalizmu



Treści prezentowane publicznie i oficjalnie komunikaty rzadko kiedy podobają się wszystkim odbiorcom. Poza tym niektóre osoby z jakiegoś powodu lubią demonstrować swoją siłę i sprawdzać ją na małej, miejskiej infrastrukturze. Niejako w odpowiedzi na takie zachowania konstruktorzy opracowują rozwiązania, które mają zapobiegać zniszczeniom lub je ograniczać. W gablotach ogłoszeniowych montuje się specjalne, frontowe zabezpieczenia, praktycznie uniemożliwiające otwarcie drzwiczek bez pasującego klucza. A co z szybami? Rzecz jasna nie sposób obronić ich przed wszystkim, ale już szkło hartowane, pleksi PMMA czy lity poliwęglan udaroodporny wytrzymają znacznie więcej, niż miałoby to miejsce przy zastosowaniu zwykłej witryny. Trzeba jeszcze podkreślić, że materiały tak wysokiej klasy bardzo dobrze znoszą również kaprysy pogody. Dzięki temu jeden zestaw gablot ogłoszeniowych można użytkować przez wiele lat, bez żadnego poważnego uszczerbku na funkcjonalności.