bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 lipca 2012
  • wyświetleń: 2307

Trójkąt Weimarski: szczyt w Bielsku

Za nami:

W dniach 15-21 lipca w Bielsku-Białej Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej organizuje XII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego. Regionalny Trójkąt Weimarski to trójstronne porozumienie między: Województwem Śląskim, Północną Nadrenią-Westfalią w Niemczech oraz Nord-Pas-de-Calais we Francji, mające na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwój społeczno-gospodarczy i współpracę rzeczonych regionów.

Celem odbywających się co roku spotkań Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest umożliwienie młodym ludziom spotkania z rówieśnikami z krajów Trójkąta, wymiany doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia.

W każdym spotkaniu biorą udział 15-osobowe grupy młodych ludzi - w wieku od 17 do 23 lat z Francji, Niemiec i Polski, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia w działalności na rzecz lokalnej i regionalnej społeczności i są zainteresowani problematyką europejską.

Młodzież podczas 7 dniowego pobytu w Bielsku-Białej będzie miała okazję wziąć udział w debatach i spotkaniach z przedstawicielami różnych szczebli władzy samorządowej oraz parlamentarnej, ponadto zorganizujemy dla uczestników szereg warsztatów tematycznych, aby przygotować ich do debat, dyskusji oraz konferencji. W programie przewidziane są również liczne atrakcji tj.: wycieczki, spotkania integracyjne, zwiedzanie, wędrówki po górach, atrakcje sportowe etc.

Dzięki udziałowi w Szczycie Młodzieży, który w tym roku poświęcony jest kryzysowi w Europie, młodzi ludzie z województwa śląskiego oraz z pozostałych regionów, będą mieli okazję doświadczyć pozytywnej roli wielokulturowego spotkania, wymiany własnych spostrzeżeń związanych z tematem XII Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego.

Tegoroczna tematyka nie jest przypadkowa. Kryzys w Grecji pokazał, iż Europa musi poważnie przeanalizować sytuację gospodarczo-ekonomiczną. Podjęcie przez UE odpowiednich kroków będzie jedną z ważniejszych decyzji kształtujących przyszłość finansową oraz gospodarczą Państw Unii. Zażegnanie kryzysu w Grecji oraz wyciągnięcie wniosków, które uchronią inne Państwa przed podobną sytuacją pomogą w odbudowie fundamentów finansowych Unii Europejskiej.

Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest organizowany dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.