bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 lipca 2012
  • wyświetleń: 3231

Basen: problem z parkowaniem

Jak tylko dopisuje pogoda basen w Cygańskim Lesie cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Bielska-Białej. Niemal wszyscy jednak zgodnie dostrzegają, że brakuje tu wystarczającej liczby miejsc parkingowych, a auta coraz częściej pozostawiane są gdzie popadnie.

Kłopot wydaje się być spory, bo wybudowany plac parkingowy pomieści tylko do 130 pojazdów, tymczasem z atrakcji przy ulicy Startowej korzystać może nawet do 3 tysięcy osób. Widać to przede wszystkim w weekendy, gdy samochody stawiane są również wzdłuż drogi, na trawnikach, blokują chodniki i zastawiają wjazdy do posesji. Denerwują się okoliczni mieszkańcy, kierowcy i piesi, którzy muszą przeciskać się między samochodami.

Parking przy kąpielisku jest bezpłatny, co zachęca wiele rodzin do przyjazdu na basen własnym samochodem. Ci którzy parkują poza wyznaczonymi miejscami i ignorują znaki drogowe, narażają się na otrzymanie mandatów. Zatrzymując się w niedozwolonym miejscu utrudniają także dojazd karetkom lub straży pożarnej.

Pływalnia "Start" · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.